Franson se konečně s Maple Leafs dohodl

franson 20130325

Cody Franson se může připojit ke svým spoluhráčům v přípravě na novou sezonu NHL. Pravděpodobně ve středu večer se obránce Maple Leafs dohodl s klubem na nové jednoroční smlouvě na 2 miliony dolarů.

Částka je dokonce ještě nižší, než mu klub nabízel v podobě dvouleté smlouvy. Nicméně jednoroční kontrakt umožňuje Fransonovi jít při příštím vyjednávání o smlouvě do arbitrážního řízení před nezávislého soudce. A po dalším roce bude již mít nárok na status nechráněného volného hráče.

Maple Leafs tak mají v tuto chvíli podepsanou smlouvu se všemi hráči a budou muset udělat několik rozhodnutí co se týče složení týmu pro zahajovací zápas nové sezony 1. října na ledě Montrealu Canadiens. Zároveň jsou Maple Leafs zhruba 1 milion nad platovým stropem.

Podpis smlouvy s obráncem Cody Fransonem totiž znamená, že se Morgan Rielly bude muset vrátit do svého juniorského klubu Moose Jaw Warriors.

Maple Leafs mají v tuto chvíli v kempu deset obránců přičemž pouze šest jich bude moci být na soupisce pro úvodní zápas sezony.

Pro Fransona skončilo velmi těžké období nejistoty. Podle svých slov bylo velmi těžké nebrat si to osobně a dokonce začínal uvažovat o odchodu do Evropy. Ovšem jeho hlavním cílem bylo zůstat v Torontu a dokončit se svými spoluhráči rozdělanou práci.

2 thoughts on “Franson se konečně s Maple Leafs dohodl

  1. Musím říct, že Nonis vyjednává opravdu tvrdě, ukázal to už na Kadrim a teď Franson.. Zatím se to vyplatilo. Asi protiváha k drahému Clarksonovi.

  2. no neměl moc možnost (Franson)…“buď slevím a budu hrát v Torontu, nebo odejdu“ jinou možnost vlastně ani neměl, protože by víc peněz nedostal. A Kadri to měl vlastně stejně, jenom tam těch peněz ještě bylo trošku víc.

Napsat komentář