Kulemin dva týdny mimo hru kvůli zraněnému kotníku

kulemin 20130326Nikolai Kulemin má naštípnutou kost v kotníku a bude týmu nejméně dva týdny chybět. Zranění se útočníkovi Leafs přihodilo na pátečním tréninku, když se pokoušel zblokovat jednu ze střel.

„Je to prostě zlomenina malé kosti v kotníku. Nedá se říct, že to není vážné zranění. Je to jedna z těch věcí,“ řekl kouč Randy Carlyle.

Podle kouče by Kulemin mohl hrát, jelikož to není narušená zlomenina, ale tým a lékaři se rozhodli tu šanci nezkoušet. V tuto chvíli nosí útočník na své noze speciální botu, aby se kotník znehybněl.

Tým tak dnes ráno povolal z Toronta Marlies útočníka Spencera Abbotta, který by měl od dnešního zápasu s Ottawou Senators Kulemina v útoku vedle Kadriho a Lupula nahradit.

„Měl velmi dobrý kemp a když hrál dva přípravné zápasy v dresu Marlies, tak podle koučů byl nejlepším hráčem na ledě,“ řekl Carlyle.

Torontu se tak trochu zkomplikovala situace s útočníky. Zdálo se, že Clarkson bude hrát mnoho minut ve druhém útoku, ale ten je potrestán zákazem startu do 25. října. Po desetizápasové suspendaci bude moci Clarkson nastoupit nejdříve až v zápase na ledě Columbusu Blue Jackets.

Maple Leafs navíc těsně před začátkem nové sezony vyměnili útočníka Joe Colborna, který by mohl být možnou náhradou za Kulemina za výběr ve 4. kole draftu 2014 do Calgary Flames. Pokud by si Leafs chtěli třiadvacetiletého útočníka udržel a poslat ho k Marlies, musel by být zapsán na waiver list kvůli napnutému platovému stropu. Tým by tak riskoval, že ho bez náhrady ztratí.

Tým bude muset nahradit Kulemina také v první formaci pro oslabení. Podle kouče Carlylea by jeho místo mohli vedli Jay McClementa zaplnit James van Riemsdyk, Dave Bolland, Mason Raymond, Carter Ashton, Troy Bodie nebo Tyler Bozak.

One thought on “Kulemin dva týdny mimo hru kvůli zraněnému kotníku

Napsat komentář