Dave Bolland nedohrál proti Vancouveru a podstoupil operaci achilovky

bolland 20131102

Útočník Maple Leafs Dave Bolland odstoupil na začátku druhé třetiny sobotního zápasu na ledě Vancouveru Canucks po hitu Zacka Kassiana v rohu kluziště.

Bolland má rozříznutou nohu po tom, co levá brusle Kassiana zasáhla zezadu Bollandovu levou nohu těsně nad kotníkem. Bolland i přes snahu postavit se na nohu okamžitě padl na led a z ledu mu nakonec museli pomoci spoluhráči. To se již ale Kassian radoval ze vstřelené druhé branky zápasu.

Kouč Maple Leafs Randy Carlyle po zápase přiblížil detaily zranění a přirovnal to tomu, jaké utrpěl v loňské sezoně obránce Ottawy Senators Erik Karlsson. Ten chyběl 10 týdnů kvůli částečně přetržené achillovy šlachy po tom, co ho také u mantinelu trefil útočník Pittsburghu Matt Cook.

„Utrpěl zranění podobné Karlssonovu,“ řekl po zápase Randy Carlyle. „Neznám vážnost zranění nebo které se to týká šlachy, ale utrpěl ránu do této oblasti.“

Jenom chvilku po tom, co Carlyle mluvil s reportéry odešel Bolland o berlích ze šatny Maple Leafs, byl naložen na nosítka a odvezen do místní nemocnice, kde se ještě v sobotu večer podrobil operaci.

„Opravdu jsem ten zákrok neviděl,“ odpověděl Carlyle na dotaz, jestli Kassianův hit viděl. „Vím, že Kassian dokončil svůj hit. Víc nemohu komentovat.“

Podle útočníka Canucks se jednalo o čistý hit.

„Neviděl jsem to, nedíval jsem se na záznam,“ řekl Kassian po zápase reportérům. „Prostě jsem dokončil svůj hit. Nejsem si jistý co se mu potom stalo.“

„Šel jsem tam, abych dokončil hit. Nevím co se stalo, ale byl to čistý hit. Vím, že to bylo čisté, takže není se o čem bavit,“ dodal domácí hráč.

Bollandovo zranění přišlo zrovna v den, kdy Maple Leafs zapsali na dlouhodobou listinu zraněných hráčů centra Tylera Bozaka, který tak na soupisce uvolnil místo vracejícímu se Nikolaii Kuleminovi.

Brankář James Reimer řekl, že Bollandovo zranění určitě tým oslabí.

„Ztratili jsme hráče, který hrál opravdu výborně a byl v posledních zápasech pravděpodobně jedním z našich nejlepších hráčů,“ řekl Reimer, který v zápase s Canucks čelil 47 střelám domácích. „Je opravdu těžké ho ztratit, ale musím říct, že jako tým budeme muset najít způsob jak se sebrat a hrát i pro něj dobře a vyhrát pro něj nějaký zápas.“

Napsat komentář