Dave Bolland je po operaci

bolland 20131026

Klub Toronto Maple Leafs v pondělí potvrdil, že útočník Dave Bolland podstoupil v neděli úspěšnou operaci, během které mu lékaři opravili natrženou šlachu nad levým kotníkem. Po zákroku je Bolland na neurčitou dobu mimo hru.

Pro Maple Leafs to bude velmi výrazná ztráta. S 10-ti body za 6 branek a 4 asistence v 15-ti zápasech patří Bolland mezi nejproduktivnější hráče týmu.

Ztráta Bollanda je o to horší, že Maple Leafs mají v tuto chvíli mimo hru své dva nejlepší centry. V sobotu totiž Maple Leafs zapsali na dlouhodobou listinu zraněných hráčů Tylera Bozaka. Tím se uvolnilo místo v sestavě pro vracejícího se Nikolaie Kulemina. Žádný ze současných hráčů tak nemusel být poslán do AHL.

Maple Leafs dnes také objasnili potíže Tylera Bozaka. Ten si 25. října poranil podkolenní šlachu během zápasu na ledě Columbusu Blue Jackets. Jeho návrat z listiny zraněných hráčů je možný nejdříve 21. listopadu, kdy Leafs hostí Nashville Predators. Otázkou ovšem je, jestli se Bozak do té doby uzdraví.

Na pondělním tréninku tak na pozici centra trénoval James van Riemsdyk. Už před sezonou se spekulovalo o tom, že by kouč Randy Carlyle mohl zařadit Jamese van Riemsdyka na centra, ale zatím k tomu nebyl důvod. Nyní ovšem pravděpodobně přišel jeho čas.

Maple Leafs mají nyní až do pátku volno. V pátek Toronto hostí New Jersey Devils v rámci HALL OF FAME GAME. Již za týden proběhne totiž uvedení nových členů do Hokejové síně slávy.

One thought on “Dave Bolland je po operaci

  1. Tak snad brzy Dave vratí! Budeme ho ještě dost potřebovat. 🙂

Napsat komentář