Clarkson nastoupí poprvé proti Devils

20131108-previewOblíbený soupeř Maple Leafs ze zkráceného ročníku se dnes představí v Air Canada Center. Proti New Jersey bude poprvé v kariéře stát jejich bývalý urputný útočník David Clarkson a dá svému minulému zaměstnavateli pocítit svou nepříjemnost. Toronto vyhralo všechny tři vzájemné zápasy z minulé sezóny.

David Clarkson po desetizápasové suspendaci z úvodu sezóny zatím na svůj první gól za Leafs čeká. V pěti zápasech si připsal pouze jednu asistenci. Dnes mu Randy Carlyle poskytne hodně prostoru na otevření střeleckého účtu pro sezónu 13/14.

„Poslední 4 roky v Jersey jsem měl trochu jinou roli a ta mi svědčila. Teď jsem v nové situaci pro kterou se mě snaží Randy využívat. Cokoliv kouč chce, to se snažím udělat. On je boss a vy musíte hrát, jak on chce.“ řekl Clarkson

New Jersey

Devils dnes čeká už 4 back-to-back zápas v sezóně. Dvakrát hráli dokonce obě utkání venku. Dnes v noci se New Jersey podařilo zvítězit 3:0 ve Philadelhii a ve stejném výkonu budou chtít pokračovat i proti Torontu. Již dlouhé roky je celá hra Devils založena hlavně na pozorné defenzivě a to je jejich klíč k úspěchu i tento rok.

„Hra v obraně je klíčová. Nedáváme snadno góly, to víme všichni, ale když pozorně bráníme, máme šanci na vítězství.“ řekl trenér DeBoer

Proti Flyers vychytal první čisté konto sezóny veterán Martin Brodeur. Střelce Philadelphie zavřel 22 zákroky. Na otázku zda je schopen nastoupit i v dnešním utkání odpověděl chichotavě legendární Marty

„Takhle to už ne funguje. To bývalo.“

Corey Schneider by měl tedy dnes nastoupit v hostující brance. Se zraněním bojuje Zajac, Harrold a Volchenkov. Na list zraněných byl zařazen Patrik Eliáš, Ryan Clowe a kapitán Bryce Salvador. Při svém prvním utkání v NHL utrpěl zranění tváře také John Merril.  

Maple Leafs

Úspěšný trip po západní Kanadě zakončili Leafs neúspěšným sobotním zápasem ve Vancouveru, který byl velmi náročný hlavně po fyzické stránce. Navíc se dlouhodobě zranil Dave Bolland, po zvláštním hitu od Zacka Kassiana. Od té doby nesehráli hráči Toronta jediný zápas. Téměř týden „volna“ využil trenér Carlyle k tvrdým bruslícím drilům. Přestože tým kolem kterého se točí vesmír (slovy Briana Burka) získal čtyři výhry z posledních šesti utkání není domácí kouč spokojen.

„Na ledě se musíme zlepšit. Hra celkově musí jít nahoru. To byl vzkaz hráčům v uplynulém týdnu. Je potřeba vytvořit nové návyky. Je to jednoduché. Nemáme prostě výsledky jaké bychom chtěli. Tím nemyslím pouze body za výhry, ale to jakým stylem se prezentujeme, jak tvrdě makáme, napadáme, bráníme, snažíme se o získání puku a další věci, ve kterých si myslíme, že máme hodně co zlepšit.“ tvrdě tento týden kritizoval své svěřence trenér Randy Carlyle

Toronto se musí momentálně vypořádat s absencí dvou důležitých centrů. Dave Bolland je po operaci mimo hru minimálně do ledna a Tyler Bozak může zpět do hry až 21. listopadu. Jednu mezeru v sestavě zaplní přesun Jamese van Riemsdyka na pozici středního útočníka prvního útoku, druhý post zaplní ve čtvrté formaci Jarred Smithson z Marlies. Další dva střední útočníci jsou klasicky Kadri a McClement.

Jonathan Bernier bude startovat dnes. James Reimer se pravděpodobně vrátí zítra na místo činu a bude skládat reparát. Do sestavy se vrací také Mark Fraser. Tvrdý obránce vystřídá v sestavě Morgana Riellyho, který bude koukat pouze z tribuny. První obranný pár zůstáva ve složení Gunnarsson – Phaneuf. Jake Gardiner se posune ke Cody Fransonovi a třetí dvojice bude Fraser – Ranger.

Zápas začíná 1:30 SEČ.

GP RECORD HOME AWAY L10 G/G GA/G PP% PK% PIM/G S/G S/A FO%
15 4-7-4 2-1-2 2-6-2 4-5-1 1.93 2.60 17.0 84.1 7.2 25.1 24.5 44.0
15 10-5-0 5-2-0 5-3-0 6-4-0 3.13 2.40 23.5 87.1 17.1 26.1 36.8 45.0

2 thoughts on “Clarkson nastoupí poprvé proti Devils

Napsat komentář