Změna v sestavě Leafs. Zůstane Rielly pouze na tribuně?

rielly 20131107

Maple Leafs začínají dnes večer víkendový dvojzápas s New Jersey Devils a Bostonem Bruins a před dnešním zápasem na domácím ledě proti New Jersey Devils se očekávají změny v sestavě. Do sestavy se vrací Mark Fraser, který vynechal 13 zápasů kvůli zranění kolene a obráncem, který mu pravděpodobně uvolní místo bude Morgan Rielly.

Nasvědčuje tomu složení obranných dvojic na čtvrtečním tréninku. Kouč Randy Carlyle ponechal společně pouze Diona Phanuefa a Carla Gunnarssona. Mark Fraser trénoval společně s Paulem Rangerem, který v dosavadních zápasech nastupoval s Jakem Gardinerem. Ten naopak trénoval společně s Cody Fransonem, který v zápasech nastupoval právě s Morganem Rielllym.

18-ti letý Rielly na tréninku bruslil s Johnem-Michaelem Lilesem, zdravým náhradníkem v posledních dvou zápasech. Právě to nasvědčuje tomu, že Rielly bude sledovat zápas s Devils pouze z tribuny.

„Rielly udělal chybu, jako každý hráč. Nerad říkám, že hráč musí zatnout zuby, že to je prostě život v NHL. Ale my se chceme ujistit, že Morgan chápe, že v určitých situacích nebudou tyhle chyby tolerovány,“ řekl kouč Carlyle po čtvrtečním tréninku.

„Nejlepší způsob jak to provést, je říct mladému hráči, že jsou tady další hráči, kteří před ním mohou dostat přednost,“ dodal Carlyle.

V minulém zápase na ledě Vancouveru strávil Rielly na ledě pouze 14 minut, což je nejméně v letošní sezoně. Možnou pauzu v zápasech přijal Rielly vcelku dospěle. Carlyle již dříve řekl, že součástí Riellyho první sezony v NHL budou také zápasy, které odsedí na tribuně.

„Říkal jsem, že budu hrát svou hru a když udělám chybu, tak to budu muset napravit,“ řekl Rielly. „Musím udržet konstantní úroveň a hrát stále dobrý hokej. Zbytečně se netrápit chybami, poučit se z nich a posunout se dopředu. To ale znamená hodně tvrdé práce.“

Změny také v útoku

Útočník Jerred Smithson ve středu podepsal smlouvu s Maple Leafs a ve čtvrtek poprvé s týmem trénoval. Dnes by měl veterán s 588 zápasy v NHL nastoupit na postu centra čtvrtého útoku. Nedraftovaný Smithson nastupoval během deseti sezon v dresu Los Angeles Kings, Nashville Predators, Edmontonu Oilers a Floridy Panthers. Nejvíce se mu dařilo během působení v Nashville, kde strávil sedm sezon a nastupoval celkem stabilně v dresu Predators.

V posledních dvou sezonách byl vždy součástí výměny. Nejprve se z Nashville stěhoval na Floridu a v loňské sezoně z Floridy do Edmontonu.

Od začátku své kariéry v NHL si Smithson nikdy nevysloužil dlouhodobý kontrakt a vždy skončil pouze s krátkodobou smlouvou. Po loňské sezoně se dlouho zdálo, že ani toho se nedočká. Až v říjnu podepsal zkušební kontrakt s Torontem Marlies a nyní je zpět v NHL. V dresu Maple Leafs by měl nahradit zraněné dva centry, Tylera Bozaka a Dave Bollanda. A má k tomu celkem dobré předpoklady. Za celou svou kariéru má Smithson úspěšnost na vhazování 55%.

„Tohle léto bylo frustrující, ale tohle je pro mě obrovská příležitost. Jsem velmi štastný a nadšen,“ řekl rodák z Vernonu v provincii Britská Columbie.

Očekává se, že na pozici prvního centra Carlyle postaví Jamese van Riemsdyka. Na křídlech by měl JVR mít Phila Kessela a Joffrey Lupula. Ve druhém útoku by měl hrát Nazem Kadri s Masonem Raymondem a Davidem Clarksonem ma křídlech.

Obránce Mark Fraser, pokud skutečně dnes večer nastoupí a útočník David Clarkson nastoupí dnes večer proti svému bývalému týmu. Především pro Clarksona to bude trochu zvláštní zápas. Před letošní sezonou právě z Devils přestoupil k Maple Leafs a dnes to bude jeho první zápas proti svému bývalému klubu.

Dnešní zápas bude ještě z jednoho pohledu velmi zvláštním. Nestává se příliš často, aby Maple Leafs hráli v pátek večer domácí zápas. Dnes to bude poprvé od 23. prosince 2005, kdy Maple Leafs nastoupili proti Bostonu Bruins.

4 thoughts on “Změna v sestavě Leafs. Zůstane Rielly pouze na tribuně?

  1. nenapadá mě nikdo jinej, kdo by měl Fraserovi místo v sestavě uvolnit…

  2. No možná by to mohl být taky Ranger a mohl nastoupit poprvé v sezoně Liles.

  3. mě osobně se Ranger líbí 🙂 ale jako na Lilese jsem už úplně zapomněl, že ho vůbec máme 😀

Napsat komentář