John-Michael Liles povolán k Maple Leafs. Bozak zapsán na listinu zraněných

JM Liles

Obránce John-Michael Liles byl v pátek povolán z farmy v AHL k prvnímu týmu Maple Leafs. Konečně.

Již jednou byl v letošní sezoně John-Michael Liles povolán k Maple Leafs. Stalo se tak 28. října ale do žádného zápasu zatím nenastoupil.

Zkušený obránce si v 16 zápasech v dresu Marlies připsal 13 bodů za tři branky a 10 asistencí. Vede klubové statistiky v hodnocení plus/mínus (+9), je druhý v počtu branek v přesilovkách (3) a třetí v počtu asistencí a produktivitě.

Maple Leafs trápí v celé sezoně velké množství střel, které tým povolí soupeři na brankáře Toronta vyslat. Není výjimkou, že si James Reimer a Jonathan Bernier připíší k 50-ti zásahům za večer a to je opravdu porce, se kterou se těžko vyhrávají zápasy. Obránce se zkušenostmi, které J-M. Liles má by tak mohl částečně tento stav napravit.

Maple Leafs hrají další zápas v sobotu na ledě Ottawy Senators. V sobotu také nastoupí Marlies k domácímu zápasu proti Hamiltonu Bulldogs.

Stihne Bozie Winter Classic?

Maple Leafs dnes zároveň zapsali útočníka Tylera Bozaka na dlouhodobý list zraněných hráčů. Bozak si v úterním zápase proti San Jose poranil hrudní koš a týmu bude chybět nejméně do vánoc.

Podle kolektivní smlouvy nesmí hráč, který byl zapsán na dlouhodobý list zraněných hráčů nastoupit v příštích 10-ti zápasech nebo 24 dní. To dává týmu určitou finanční flexibilitu k pohybu nad platovým stropem a umožní to týmu poslat hráče do AHL.

Tyler Bozak by se tak mohl vrátit nejdříve 27.12. v zápase proti Buffalu Sabres.

Napsat komentář