Kouč Carlyle i mladí hráči mají plnou podporu Dave Nonise

nonisNavzdory pouze jediné výhře týmu v základní hrací době v posledních 15-ti zápasech zopakoval Generální manažer Toronta Maple Leafs Dave Nonis ve čtvrtek na stanici TSN, že trenéři včetně hlavního kouče Randy Carlylea mají jeho plnou podporu a nepřemýšlí o jejich výměně.

Také mladí hráči jako Jake Gardiner a Morgan Rielly mají Nonisovu plnou podporu v jejich vývoji u týmu Maple Leafs. GM Maple Leafs se v rozhovoru dotkl také otázky kolem vůdců v týmu a možnosti podepsání smlouvy s hráčem velkého jména.

„Není to z nedostatku úsilí koučů. Randy se přes noc nezblbnul. Je to sakra trenér,“ řekl Nonis.

Nonis zdůraznil, že podle jeho pocitu byli trenéři vedení Carlyleem hlavním důvodem postupu týmu v minulé sezoně po téměř deseti letech do playoff. A dodal, že řeči o jeho možném odvolání jsou „zcela nepodložené“.

Dave Nonis, který je stále ještě první rok na pozici GM po svém nástupu 9. ledna místo Briana Burkea, jmenoval vyrovnanost výkonů tím, co ho nejvíce znepokojuje po 36 zápasech v nové sezoně.

„Není to tak, že bychom neviděli hráče hrát na nejvyšší úrovni. Je to spíše tak, že je moc často nevidíme hrát na nejvyšší úrovni celých 60 minut. A když už, tak se to neopakuje každý večer a to se musí změnit, jestli chceme změnit naši hru.“

Navzdory pachtění v posledních zápasech podpořil Nonis mladé hráče Leafs, zejména v obraně.

„Jedním ze světlých bodů našeho propadu je hra našich mladých hráčů,“ řekl a poznamenal, že Gardiner a Rielly „jsou budoucností našeho týmu“.

Rozhodnutí ponechat Riellyho u Maple Leafs bylo jedním z bojů, který tým celou sezonu vede. Ale 19-tiletý hráč předvedl, že je jedním ze „dvou nebo tří nejlepších obránců Leafs v posledních pěti zápasech“. Proto padlo rozhodnutí ponechat ho rozvíjet svou hru v NHL.

„Jeho hra nám určila, že půjde dál s Leafs,“ řekl Nonis.

Podle něj budou Rielly a Gardiner pravidelně hrát v dresu Maple Leafs. Navíc, aby zdůraznil svou podporu týmovému mládí, dal Nonis na vědomí, že se Leafs budou muset naučit žít s chybami Riellyho a Gardinera jestli tým chce, aby jejich vývoj pokračoval správným směrem.

„V této lize je velmi málo mladých obránců, kteří nedělají chyby, zvláště pokud se jedná o ofenzivně laděné hráče, jako je Jake. Jake má trochu mentalitu hazardního hráče a to je to, co z něj dělá zvláštního a nebezpečného hráče a to má za důsledek také nějaké ztráty,“ vysvětloval Nonis.

Na otázku, zda Nonis zkoumal možnosti výměny řekl, že vedl diskuze, ale není ochoten provést výměnu, která by měla negativní dopad na budoucnost týmu.

„Když se výměna dlouhodobě podepíše na týmu, tak není absolutně žádný důvod takovou výměnu provádět.“

Co se týče otázek ohledně vůdcovství v týmu, tak Nonis velmi silně podpořil kapitána Diona Phaneufa a zároveň řekl, že ztráta zkušeného hráče jako je Dave Bolland může mít větší dopad, než by se mohlo zdát.

„Dion hraje tento rok pravděpodobně nejlepší hokej, jaký kdy hrál jako Leaf,“ řekl.

„Hráč, který nám myslím velmi chybí pokud jde o to, jak hraje zápasy, co nám na začátku sezony dal, je Dave Bolland. On byl pro náš tým na začátku katalyzátorem a myslím, že hodně hráčů ho následovalo.“

Co se týče jeho největší akvizice na trhu volných hráčů útočníka Davida Clarksona, Nonis vysvětloval, že neočekává od křídla, které podepsalo smlouvu na 5,2 milionů dolarů za sezonu, že zopakuje svou 30-ti brankovou sezonu 2011-12 v dresu New Jersey Devils. Ale musí ukázat něco více než to, co předvedl doteď.

„Potřebujeme, aby byl David Clarkson Davidem Clarksonem. Nemyslím si, že je 30-ti gólovým střelcem. Říkali jsme to, když jsme ho podepisovali. Potřebujeme, aby byl hráčem, proti kterému se hraje velmi těžko…musí být sám sebou. Nemůže dělat víc, než čeho je schopen.“

Napsat komentář