Dion Phaneuf prodloužil smlouvu na dalších sedm let

phaneufsign644dec31

Poslední den roku 2013 prodloužil klub Toronto Maple Leafs smlouvu s kapitánem Dionem Phaneufem na dalších sedm let. Nová smlouva začne platit na začátku sezony 2014-15. Podle zpráv by měl mít Dion Phaneuf roční plat 7 milionů dolarů.

„Dion je náš vůdce týmu a byl pilířem přeměny našeho týmu,“ řekl Senior Vice President a Generální Manažer týmu Dave Nonis.

„Ukázal se být velmi odolným a spolehlivým obráncem ve všech aspektech hry. Odehraje mnoho času na ledě v každé herní situaci a jsme rádi, že ho máme pod smlouvou na dalších sedm sezon.“

„Je to velmi nádherný den pro mě a pro mou rodinu,“ řekl samotný Dion Phaneuf. „Jsem velmi poctěn být kapitánem této historické organizace a zachovat si možnost hrát a reprezentovat Toronto Maple Leafs na mnoho let dopředu. Máme velmi vášnivé fanoušky a nadšenou skupinu vlastníků. Mám skvělé spoluhráče a těším se, jak se budeme zlepšovat k dosažení našeho cíle.“

V letošní sezoně patří Dion Phaneuf mezi nejlepší obránce týmu a hraje pravděpodobně svůj nejlepší hokej, jaký kdy v dresu Maple Leafs hrál. Možná svůj vůbec nejlepší hokej v kariéře. Ve 39 zápasech v letošní sezoně si připsal 15 bodů za 4 branky a 11 asistencí. Se +13 body vede týmovou statistiku v hodnocení plus/mínus. S více než 24 odehranými minutami na ledě je nejvytíženějším hráčem týmu, se 102 hity a 76 zblokovanými střelami je druhý v týmu. V srpnu byl navíc kemp národního týmu Kanady před nadcházejícími Olympijskými hrami.

Statistiky ovšem nejsou v jeho případě zas až tak důležité. Jako jeden z nejzkušenějších hráčů týmu je v letošní sezoně také vzorem pro mladé hráče týmu, především pro pro nadějného obránce Morgana Riellyho.

Od svého příchodu do Toronta z Calgary 31. ledna 2010 v rámci obří výměny šesti hráčů vynechal Dion Phaneuf pouze 18 zápasů. V listopadu 2010 chyběl 16 zápasů kvůli tržné ráně na noze a v letošní sezony chyběl ve dvou zápasech kvůli suspendaci. Maple Leafs mají s Phaneufem v sestavě bilanci 125-104-32. Krátce po svém příchodu, 14. června 2010 se stal Phaneuf 18. kapitánem Maple Leafs.

Podpisem smlouvy s Dionem Phaneufem si Toronto Maple Leafs zajistili jádro týmu nejméně na dalších pět let.

Před letošní sezonou 2013-14 podepsal klub novou smlouvu na osm let s Philem Kesselem a na pět let s centrem Tylerem Bozakem. Sedmiletou smlouvu podepsal s klubem v létě také volný agent David Clarkson. A před zkrácenou sezonou 2012-13 podepsal novou pětiletou smlouvu Joffrey Lupul, který je tak společně s Jamesem van Riemsdykem pod smlouvou až do sezony 2017-18.

Napsat komentář