Návrat Jonathana Berniera na led LA. Leafs hrají proti Kings

20140313-previewMAPLE LEAFS (35-24-8) at KINGS (38-22-6)

Posledních 10: Toronto 5-3-2; Los Angeles 8-2-0

Toronto zavítá na led Los Angeles Kings po více jak dvou letech. Tehdy se na ledě Staples centra urodila poslední výhra Leafs nad domácími Kings. V této sezóně zvítězili Los Angeles v Air Canada Center 3:1. 

Leafs dnes zakončují trip po Kalifornii, ve kterém zatím přehráli Ducks 4:1, poté dostali naloženo od Sharks 6:2. Dnes je čeká podobný úkol jako v San Jose. Kings se vezou na šňůře 8 výher v řadě, kterou budou chtít potvrdit dnešní další výhrou. Toronto se po utkání stěhuje zpět na Východ, kde ještě sehrají venkovní zápasy s Washingtonem a Detroitem.

Maple Leafs

Jonathan Bernier zastavil proti Aneheimu Ducks 43 střel a byl jednou z hlavních postav při výhře 4:1. Jeho kolega James Reimer dostal šanci o den později proti San Jose, nicméně se zcela jiným výsledkem. Reimer v brance nevyhořel, i přesto lovil puk ze své sítě celkem šestkrát. Počet střel na branku byl zcela jasně na straně Sharks v poměru 48-21, počet střeleckých pokusů dokonce 90-35 a na vhazování uspěli Žraloci 48 ze 76 pokusů.

Kapitán Dion Phaneuf si hlavu prohrou nezatěžuje:

„Musíme to spláchnout a jít dál. Není důvod se znepokojovat. Stále budujeme tým a momentálně hrajeme velmi dobře.“

Cody Franson vynechal poslední utkání kvůli nemoci, stále zůstává s týmem a do utkání by měl nastoupit. Dave Bolland laboruje pořád se zraněným kotníkem. V brance nastoupí proti svému bývalému týmu Jonathan Bernier.

Kings

Los Angeles vyhráli poslední utkání před Olympijskou pauzou a po ní zatím nepoznali hořkost porážky v dalších sedmi zápasech. V těchto osmi vítězných utkáních inkasovali Kings pouze 11 branek.

Kouš Darryl Sutter považuje účast svých hráču v Sochi jako pozitivní krok. Kings zastupovala na OH pětice Jonathan Quick, Dustin Brown, Drew Doughty, Jeff carter a Anze Kopitar.

„Kluci se vrátili ve skutečně vynikající formě. Zcela určitě Anže Kopitar. Byl velmi hrdý, že se může zúčastnit tak velkého turnaje a také hrdý hlavně na to, jak se jeho země na turnaji prezentovala. Nezáleží, kteří kluci z našeho týmu hráli, nezáleží jestli získali medaili nebo ne. Nejdůležitější je, že reprezentovali svou zemi, a tím reprezentovali zároveň i náš tým.“ řekl Sutter

Darryl Sutter má momentálně k dispozici všechny hráče ze soupisky. Dnes to bude velké utkání mezi Bernierem a Jonathanem Quickem. Bernier vyhrál své poslední tři utkání s úspěšností zákroků 94,6%. Quick má od OH ze svých startů bilanci 5-0-0 a úspěšnost zásahů 95,6%.

GP RECORD HOME ROAD L10 G/G GA/G PP% PK% PIM/G S/G SA/G FO%
67 35-24-8 22-11-1 13-13-7 5-3-2 2.82 3.00 20.8 78.7 13.2 27.6 36.3 48.2
66 38-22-6 19-10-3 19-12-3 8-2-0 2.36 2.04 14.5 83.1 11.6 31.1 26.5 52.9

3 thoughts on “Návrat Jonathana Berniera na led LA. Leafs hrají proti Kings

  1. Těžký zápas. Možná ještě těžší než v SJ. Snad něco uhrajeme, aspoň lepší výkon než v úterý.

    GO LEAFS GO!!

  2. Byl to vynikající match. Už čichám jaro ve vzduchu tzn. play off time!!! 😀 Mělo by nám stačit z tech posledních 14 zápasů 6 výher, to musíme dát, zvlášt když jsme teď udělali na tomhle tripu po kalifornii 4 body ze 6ti.

  3. krasny zapas.. Reimer ukazal ze vie a posledna minuta? takto sa bojuje o vysledok! tour de west sa podaril fantasticky a este lepsie ako som cakal (stacil by mi jeden bod).. Oplatilo sa nespat 🙂

Napsat komentář