Bernier nejméně do konce základní části mimo hru

bernier 20140403

Brankář Toronta Maple Leafs Jonathan Bernier má natažené vnitřní vazy v levém koleni a bude svému týmu chybět nejméně do konce základní části vzhledem k tomu, že Leafs zbývá odehrát čtyři zápasy.

Doba léčení se odhaduje na tři týdny a protože Toronto nemá jistý postup do playoff, je možné, že letošní sezona pro Berniera již skončila.

Bernier podstoupil během pátku vyšetření magnetickou rezonancí a zprávu mediím potvrdil kouč Randy Carlyle po pátečním tréninku.

„Bernier má natažené vazy a bude chybět nejméně tři týdny,“ řekl kouč Randy Carlyle. „Je zklamaný. Není nic, co by se dalo dělat. Tohle jsou typy zranění, které nevidíte rádi, když se stanou, ale stávají se. Musíme jít dopředu bez Berniera.“

Pokud se Maple Leafs podaří téměř nemožné a postoupí do playoff tak to bude Reimer, který týmu pomůže se tak dostat a bude hájit branku v prvním kole.

Bernier se zranil ve třetí třetině čtvrtečního zápasu s Bostonem Bruins po kontaktu s útočníkem Patricem Bergeronem, kterého na Berniera natlačil obránce Paul Ranger. Bergeron potom zalehl Berniera v brankovišti.

Brankář Drew MacIntyre byl stejně tak jako v případě předešlého zranění Jonathana Berniera před třemi týdny povolán z AHL.

Mimochodem před tréninkem lehce bruslil Joffrey Lupul, který vynechal zápas s Bostonem kvůli zranění v dolní části těla. Útočníci Phil Kessel, Dave Bolland a James van Riemsdyk naopak trénink vynechali. Kouč to nazval dnem odpočinku.

Napsat komentář