Leafs hostí dnes večer Jets

20140405-previewJETS (34-34-10) at MAPLE LEAFS (38-32-8)

Posledních 10: Winnipeg 4-5-1; Toronto 2-8-0

Druhý vzájemný zápas v letošní sezoně hrají Maple Leafs dnes večer na domácím ledě s Winnipegem Jets. Na konci ledna prohráli Leafs na ledě Jets 4-5 v prodloužení.

Pro Toronto to bude další ze zápasů o přežití. Čtyři zápasy před koncem základní části ztrácejí Maple Leafs na druhou divokou kartu jeden bod a mají odehráno o jeden zápas více než Columbus Blue Jackets.

Jets

Prohrou 2-4 ve čtvrtečním zápase s Pittsburghem Peguins ztratili Winnipeg Jets jakékoliv naděje na postup do letošních bojů o playoff.

Tým se tak nepodívá do playoff ani ve třetí sezoně v řadě, kterou organizace Jets hraje ve Winnipegu. Poslední čtyři zápasy základní části ovšem nechtějí Jets jen tak vypustit.

„Odehrajeme příští čtyři zápasy tak, jak bychom měli. Přistoupíme k tomu jako profesionálové. Na zápasy se připravíme a zkusíme získat nějakou výhru,“ řekl po prohře s Pens obránce Adam Pardy.

Winnipeg ke konci sezony doplatil na četná zranění vyhrál pouze 4 z posledních 16-ti zápasů.

Maple Leafs

Ve čtvrtečním zápase s Bostonem ztratilo Toronto pro zbývající boj o playoff zásadního hráče, brankáře Jonathana Berniera. Ten si po kontaktu s útočníkem Bostonu Patricem Bergeronem natáhl vnitřní vazy v levém koleni a bude nejméně tři týdny mimo hru.

Maple Leafs se tak budou muset spolehnout na Jamese Reimera, který již před třemi týdny nahradil tehdy zraněného Berniera, který měl problémy s třísly.

Jenže Leafs prohráli s Reimerem pět zápasů v řadě a po nadějné sezoně se Toronto ocitlo mimo postupové pozice. Po návratu Berniera sice pokračovala série proher, která se zastavila až na čísle 8, ale poslední dvě výhry proti Calgary a Bostonu dali Torontu ještě naději.

„Cítím se připravený. Samozřejmě je to strašný. Nikdy si nepřejete, aby se někdo zranil, takže doufám, že se bude moci brzo vrátit. Ale do té doby udělám všechno, co budu moci, abych dal týmu šanci,“ řekl James Reimer po pátečním tréninku.

Už ve čtvrtek Reimer naznačil, že by mohl být zpět ve své lepší formě. Proti Bostonu předvedl ve zbývajících 15-ti minutách dobrý výkon. Pochytal 10 z 11 střel a dovedl nakonec Toronto k důležité výhře.

Dnešní zápas bude pro Toronto posledním domácím zápasem v základní části. Tu zakončí Toronto třemi zápasy venku.

Zápas začíná tradičně v rámci pořadu Hockey Night In Canada v 1 hodinu po půlnoci.

2 thoughts on “Leafs hostí dnes večer Jets

 1. Tak to co bylo po zápase s Det všem,kromě nás fanoušků Leafs,jasné dostálo výsledku.
  Letos prostě bez play-off.
  Objektivně : s 5 nejhorší obranou
  2 nejhorším oslabením
  6 nejméně střílející tým
  nejhorší v obdržených střelách ( a to budem jedni
  z nejlepších v bolokovaných)
  5 přesilovka ,ale 11 golů obdržených

  Máme tam co dělat ??

 2. Zase jsme se zadrhli v druhé části sezony – jako před 2 lety. Otázka je jak to napravit.

Napsat komentář