Toronto připraveno jmenovat Brendana Shanahana novým presidentem Maple Leafs

Shanahan + LeiwekeTim Leiweke stál za největšími úspěchy Los Angeles Kings, z basketbalového týmu Toronto Raptors udělal přední tým Východní konference a do fotbalových klubů LA Galaxy a Toronto FC získal hráče jako David Beckham či Jermaine Defoe. Teď mu došla trpělivost i u Leafs. V minulosti jsme vám přinesli o tomto muži článek, muži který nesnáší prohry, muži který se nebojí dělat velké kroky a nehodlá jen tak přihlížet potápění svého týmu. Článek zde https://www.mapleleafs.cz/2014/01/14/jak-dlouho-vydrzi-tim-leiweke-vse-pouze-jen-sledovat/.

Hokejová sezóna ještě není u konce a Toronto mění stav na té nejvyšší pozici. Během příštích dní se stane hokejová legenda Brendan Shanahan oficiálně novým presidentem Toronta Maple Leafs. Shanahan se připojí k týmu z Ontaria během víkendu, ihned po jeho oficiálním odstoupení z funkce ředitele bezpečnosti hráčů. Ze začátku příštího týdne by měla proběhnout první tisková konference, která naznačí Shanahanovi úmysly do budoucna. Nového presidenta čekají důležitá rozhodnutí od manažerů, po trenéry a samotné hráče.

Stávající generální manažer Dave Nonis by měl prozatím u týmu zůstat a ve spolupráci se Shanahanem vykonávat podobnou funkci jako za působení Briana Burka. Příchod k týmu ještě ke konci sezóny umožní Shanahanovi provést výstupní pohovory s hráči i trenéry. Nepředpokládá se rychlé sekání hlav, ale změny jsou pravděpodobné.

Brendan Shanahan nemá žádné zkušenosti s vedením hokejového týmu, přesto se Leafs podobná sázka v minulosti vyplatila. Brankář síně slávy Ken Dryden dovedl tým s Javorovým listem dvakrát mezi nejlepší čtyři celky play off bez jakýchkoliv předchozích zkušeností s vedením týmu. Pravě nezatížená mysl z dlouholetého manažerování umožnila Drydenovi přemýšlet „outside the box“ a provést několik vynikajících rozhodnutí jako příchod Pata Quinna nebo podpis Curtise Josepha.

Brendan Shanahan se stane okamžitě tváří, symbolem a nadějí pro celou Leafs Nation. Má bohaté hokejové zkušenosti, je členem elitního Triple Gold Clubu a je velmi respektovaná osoba hlavně mezi samotnými hokejisty.

Odkaz a mentalitu úspěchu, kterou si vybudoval během působení v organizace Detroit Red Wings, bude chtít nyní přivést populární „Shanny“ i do centra hokejového vesmíru.

Napsat komentář