Bitvou o Ontario končí Maple Leafs letošní sezonu

20140412-previewSENATORS (35-31-14) at MAPLE LEAFS (38-35-8)

Posledních 10: Ottawa 7-2-1; Toronto 2-8-0

Dnešní zápas měl být soubojem Maple Leafs s Ottawou o pozice v playoff. Před sezonou byl pro oba kluby cíl postup do jarních bojů v playoff. Místo toho hraje Toronto dnes večer svůj poslední zápas v sezoně. Ottawu čeká to samé zítra.

Všechny tři dosavadní vzájemné zápasy v letošní sezoně Toronto vyhrálo a dá se tak říct, že Bitva o Ontario patří Leafs. První dva zápasy vyhráli Leafs po samostatných nájezdech. V posledním zápase vyhrálo Toronto na domácím ledě 6-3.

Maple Leafs

Tým Toronta prohrál 11 z posledních 13-ti zápasů a poslední tři zápasy v řadě. Tým bude již dnes večer pozorně sledovat nový prezident Maple Leafs Brendan Shanahan, který v pátek nastoupil k týmu. Zatím není úplně jasné jaké změny po sobotním zápase provede. V pondělí odpoledne bude Shanahan oficiálně představený na tiskové konferenci a prakticky každý v klubu se může cítit ohrožený odchodem.

Poslední zápas v letošní sezoně může být pro kouče Randyho Carlylea posledním zápasem na lavičce Maple Leafs a také pro některé hráče posledním zápasech v dresu Blue & White.

Maple Leafs budou chtít určitě dnes večer předvést lepší výkon než v posledních třech zápasech.

„Myslím, že musíme ukázat bojovnější výkon v každé situaci,“ řekl Carlyle po pátečním tréninku.

Toronto vyhrálo s Ottawou posledních sedm zápasů v řadě. Poprvé od sezony 1993-94 může Toronto vyhrát všechny vzájemné zápasy s Ottawou v jedné sezoně. Tehdy Leafs vyhráli dva vzájemné zápasy.

Maple Leafs ale prohráli posledních sedm zápasů venku v základní hrací době. V listopadu si Toronto připsalo bilanci 0-4-3 v sedmi zápasech venku.

Senators

Ottawa ve čtvrtek vyhrála třetí zápas v řadě, když porazila New Jersey Devils 2-1 po samostatných nájezdech. Senators tak vyhráli sedmý z posledních deseti zápasů. Čtyři zápasy v řadě vyhrála Ottawa pouze jednou v letošní sezony a sice na přelomu prosince a ledna.

„Samozřejmě první věc podle které hodnotíte sezonu je, že nejste v top 16 a v top 8 ve Východní konferenci. Po tom, co odehrajeme všech 82 zápasů budeme hodnotit zbytek a budeme muset pracovat velmi tvrdě, abychom zjistili proč nejsme v top 8,“ řekl Senators Paul MacLean ve čtvrtek.

Zápas začíná tradičně v 1 hodinu po půlnoci našeho času. Na následujících šest měsíců naposledy.

Napsat komentář