Shanahan byl představený jako nový prezident Maple Leafs

shanhan 20140414

Toronto Maple Leafs doufají, že konečně našli muže, který pomůže změnit organizaci čekající na svůj první Stanley Cup od roku 1967.

Klub v pondělí formálně představil Brendana Shanahana jako nového prezidenta a pověřil ho vedením organizace, která pouze jednou za posledních devět sezon postoupila do playoff. Jmenování nového prezidenta klubu proběhlo již minulý pátek.

Uvedením Brendana Shanahana do jeho nové funkce dal prezident MLSE Tim Leiweke jasně najevo, že není spokojen s „charakterem“ a „kulturou“ týmu.

„Nejsem si jistý, jestli mají Leafs správnou kulturu. Rozhodně mám pocit, že nám chybí identita a současně jsme nyní týmem, který postrádá směr a to chceme změnit,“ řekl Leiweke na tiskové konferenci. „To je něco, na čem musí tito dva pánové, Brendan Shanahan a generální manažer Dave Nonis pracovat.“

Brendan Shanahan bude podle slov Tima Leiwekeho dohlížet jak na hokejové tak na obchodní kroky Maple Leafs. Zároveň nic na tiskové konferenci neznačovalo, že by pozice generálního manažera Davea Nonise měla být ohrožena.

„Všichni v hokejové kanceláři a všichni v obchodní kanceláři budou podávat hlášení Brendanovi Shanahanovi. On je šéf,“ řekl Leiweke.

Na tiskové konferenci nepadly žádné konkrétní kroky, které Brendan Shanahan ve své nové funkci plánuje provést. Ani Leiweke ani Shanahan nenaznačili nic z toho, co nové vedení týmu provede.

Očekává se ovšem mnoho změn.

Maple Leafs měli ještě v polovině března třetí nejlepší bilanci ve Východní konferenci ale prohráli 12 z posledních 14-ti zápasů a nakonec skončili s 84 body na 12. místě v konferenci.

„Mám v hlavě nějaké nápady o tom, jak a kam budeme směřovat, ale zároveň si myslím, že mohou být ještě předmětem diskuze. Myslím, že to je velmi důležité pro lidi, zejména ve sportu, mít schopnost vyvíjet a provádět změny.“

Změny by mohly přijít například v podobě vyhození kouče Randyho Carlylea, pod jehož vedením patřil tým v letošní sezoně v mnoha statistických ukazatelích k nejhorším v lize. Také sestava týmu, který nastoupí letos na podzim k úvodnímu zápasu nové sezony by mohla být velmi odlišná od týmu, který v pondělí vyklízel své skříňky v šatně.

Přivést Shanahana nebylo podle slov Leiwekeho náhlým rozhodnutím. Leiweke řekl, že organizace pracovala téměř rok na tom, přivést k Maple Leafs. Vzhledem k tomu, že Shanahan vedl oddělení bezpečnosti hráčů, tak bylo velmi složité celou věc správně načasovat. Ale nakonec se to Maple Leafs povedlo téměř ideálně.

„Když jsem si s Timem poprvé sedl a všechno si prošli, tak jsme mluvili o práci a mluvili jsme o všem. A když jsem z daného rozhovoru odcházel, tak jsem si říkal, že to vezmu. Okamžitě jsem měl samé pocity vzrušení a očekávání, ale moje mysl se soustředila je na věci, které bylo potřeba dokončit,“ řekl Shanahan a dodal:

„Jsou tu určité podobnosti mezi těmito dvěma pozicemi. Je potřeba mít plán, obklopit se opravdu dobrými lidmi, být si jistý, že se cítí svou prací naplněni.“

Podle Tima Leiwekeho ocení organizace Maple Leafs nejvíc jeho charakter.

„Neznám nikoho, kdo by o něm řekl něco špatného. Jeho charakter, jeho pracovní morálka, způsob jakým přistupuje k úkolům, bezúhonnost, analytické schopnosti, trpělivost. On není člověk, který by se nad věcmi nezamýšlel. Myslím, že když se podíváte na jeho charakter, na to, co o něm všichni povídají, tak vidíte, že ten člověk bojuje. Bojoval jako hráč, bojoval za NHLPA, bojoval za hru a teď bojoval za integritu ligy.“

„Nyní přichází sem a bude bojovat za Leafs. Jedna věc, kterou o Shanahanovi vím je, že pro nás bude bojovat každý den. Možná bude analytický, může být trpělivý ale nebude jednat bezmyšlenkovitě. Bude velmi oddaný vítězství a bude dělat co bude třeba. Jsem potěšen, že bojuje za nás, protože si myslím, že to bude mít účinek.“

Vrátí Shanny Maple Leafs zpět na vrchol? Nebo bude jen dalším Fergusonem. Věříme, že se konečně dočkáme úspěchů.

Napsat komentář