Marlies hrají úvodní zápas playoff Calder Cupu 2014

20140425-previewMarlies (45-25-2-4) at Admirals (39-24-6-7)
Posledních 10: Toronto 5-5-0-0; Milwaukee 7-3-0-0

Máme tu první zápas série prvního kola playoff Calder Cupu 2014 mezi celky Toronto Marlies a Milwauke Admirals.

Úvodní dva zápasy se hrají jak už bylo řečeno v předešlém článku na ledě Milwaukee. Zápas číslo tři, čtyř a pět (pokud bude nutné) se budou hrát na ledě Ricoh Colisea v Torontu. Podle pravidel AHL si Marlies mohli vybrat, kde chtějí hrát první zápas. Toronto si vybralo první dva zápasy ve Wisconsinu a poslední tři zápasy na domácím ledě.

Oba dva vzájemné zápasy v této sezoně vyhráli Milwaukee Admirals 3-2 a 5-1.

První vzájemný zápas s Milwaukee v letošní sezoně hráli Marlies na konci své 14-ti denní, sedmizápasové série venku. Marlies v tomto zápase doplatili na častá vyloučení. Celkem jedenáctkrát pykali hráči Toronta na trestné lavici a Milwaukee toho dokázali využít ve svůj prospěch. Ve druhém zápase proti Milwaukee se Torontu od začátku vůbec nic nedařilo. Nicméně Marlies se mohli v tomto zápase přiučit v tom, jak dobrý tým Admirals je. Milwaukee využilo v tomto zápase své rychlosti a schopností k tomu, aby jejich šance začaly na jednom konci hřiště a skončily na opačném.

„Jsou týmem vybaveným schopnostmi a s rychlostí ve středu hřiště. V této konferenci není snadného soupeře. Jsou jedním z nejagresivnějších a nejlépe forčekujících týmů se kterými jsme hráli. Musíme proti nim hrát disciplinovaně,“ popsal soupeře kouč Marlies Steve Spott.

Marlies

Toronto Marlies vede v letošní sezoně prvním rokem kouč Steve Spott, který u týmu nahradil úspěšného Dallase Eakinse. Steve Spott je úspěšným koučem, který pět let vedl v AHL klub Kitchener Rangers, farmu New Yorku Rangers, a čtyřikrát v řadě s ním postupil do playoff.

S Marlies se mu povedlo hned v první sezoně postoupit do playoff. V základní části tým získal 96 bodů, potřetí v řadě vyhrál svou divizi a obsadil třetí místo v Západní konferenci. Marlies se stali teprve šestým týmem v historii AHL, který třikrát v řadě vyhrál svou divizi.

Tým se může spolehnout na několik produktivních hráčů mezi které patří například Josh Leivo, Greg McKegg nebo Carter Ashton a také na nejproduktivnějšího obránce celé soutěže T.J. Brennana, který jako jediný z celého týmu Marlies odehrál všech 76 zápasů základní části. Jedničkou v brance Marlies je Drew MacIntyre. V základní části nastoupil ke 48 zápasům, ve kterých si připsal bilanci 29-15-3-3, průměr 2,53 inkasované branky na zápas a úspěšnost zásahů 91,7%.

Minulý týden zakončilo Toronto základní část třemi zápasy s bilancí 2-1-0-0. Ve středu nastoupili Marlies na ledě Binghamton Senators, které porazili 5-4 v prodloužení. Tři body si připsal T.J. Brennan včetně vítězné branky v prodloužení. V pátek Marlies prohráli na ledě letošního nováčka AHL Utica Comets 2-3. V sobotu pak uspěli na domácím ledě s Rochesterem Americans 4-3. Dvě branky, včetně vítězné, vstřelil Sam Carrick.

V základní části měli Marlies s úspěšností 19,9% 9. nejlepší přesilovou hru v lize as 83,2% 11. nejlepší oslabení v lize.

Od posledního zápasu Marlies v základní části uplynul téměř týden. Kouč vyplnil volný čas přípravou na první kolo a ve čtvrtek tým již trénoval v Milwaukee.

„Měli jsme dobrou cestu a je skvělé být zde. Měli jsme opravdu dobrý týden tréninku. Takže je dobré, že jsme již zde. Dostali jsme se na led, zabruslili jsme si a poznali prostředí. Myslím si, že příprava je důležitou součástí. Chceme vyloučit jakékoliv výmluvy a být si jistí, že budeme vědět jak bude Milwaukee hrát pět na pět, v oslabení a v přesilovkách,“ řekl Steve Spott pro LeafsTV.

Nejproduktivnějším hráčem Toronta Marlies v historii playoff je s 22 body Jerry D’Amigo. V základní části si připsal v 51 zápasech 20 branek, 13 asistencí a 33 bodů.

Admirals

Milwaukee Admirals postoupili v letošní sezoně do playoff již po 12 v řadě. Nepovedlo se jim to pouze v jejich první sezoně v AHL. Tou byla pro klub sezona 2001-02. Hned ve třetí sezoně v AHL Admirals vyhráli Calder Cup, když ve finále porazili tým Wilkes-Barre/Scranton 4-0 na zápasy. V sezoně 2005-06 hráli Admirals podruhé finále Calder Cupu, ale tentokrát nestačili na Hershey Bears a prohráli 2-4. Od té doby klub nepostoupil přes druhé kolo playoff. Loňské sezoně nestačili Admirals v prvním kole na první nasazený tým Texas Stars a vypadli ve čtyřech zápasech (1-3 na zápasy).

V letošní sezoně Admirals získali 91 bodů a obsadili šestou příčku v Západní konferenci a třetí ve Středozápadní divizi.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je finský nováček Miikka Salomaki, který v 76 zápasech posbíral 50 bodů za 20 branek a 30 asistencí. V obou zápasech v letošní sezoně proti Torontu si Salomaki připsal celkem 4 body (3+1). Sestava Admirals je ovšem ofenzivně velmi vyrovnaná. Celkem pět hráčů si připsalo nejméně 40 bodů.

Jedničkou týmu pro playoff bude pravděpodobně český brankář Marek Mazanec, který v základní části nastoupil k 31 zápasům v AHL a připsal si bilanci 18-10-3, úspěšnost zásahů 91,4% a průměr 2,44 inkasované branky na zápas. Marek Mazanec v letošní sezoně oblékl také v 25-ti zápasech dres Nashville Predators v NHL. Ve 22 zápasech nastoupil dokonce od první minuty a připsal si bilanci 8-10-4.

Milwaukee Admirals mají skvělé přesilové hry. S úspěšností 22,4% měli šestou nejlepší přesilovku v základní části.

Úvodní vhazování je na programu ve 2 hodiny ráno našeho času. Žádná z dostupných stanic bohužel zápas nevysílá v přímém přenosu. Jedinou možností jsou tedy internetové streamy.

Napsat komentář