Leafs pozvou na kemp další dva obránce

tallinderJiž příští týden začne tréninkový kemp a Maple Leafs na něm vyzkouší dva obránce navíc. Klub pozval bývalého hráče Anaheimu Ducks Brendana Mikkelsona, kterého si Ducks vybrali ve druhém kole draftu 2005 a Henrika Tallindera, který strávil většinu své kariéry v dresu Buffala Sabres.

Pětatřicetiletý Talinder je zkušenějším hráčem s 678 zápasy v základní části a dalšími 39 v playoff. V loňské sezoně se vrátil zpět do Buffala po nepříliš vydařeném tříletém angažmá v New Jersey Devils. V posledních sezonách se mu bodově příliš nedařilo, ale svými zkušenostmi a svou postavou může stále pomoci v mladé obraně Maple Leafs.

Sedmadvacetiletý Mikkelson strávil minulou sezonu na farmě Pittsburghu Penguins Wilkes-Barre/Scranton. V NHL odehrál 131 zápasů za Anaheim, Calgary a naposledy Tampu Bay. Zdálo se, že v nadcházející sezoně bude Mikkelson hrát ve Švédsku, kde již jednu sezonu odehrál. Ale před několika týdny začal jednat o možném angažmá s Maple Leafs. V organizaci Toronta Mikkelson již jednou působil. V sezoně 2009-10 hrál pod koučem Dallasem Eakinsem v Torontu Marlies. V roce 2007 pak vyhrál s týmem Vancouver Giants Memorial Cup.

Toronto má ovšem téměř naplněný platový strop a navíc složení obrany již prošlo velmi výraznou změnou. Leafs vyměnili Carla Gunnarssona do St. Louis Blues za Roman Poláka a podepsali smlouvu se Stephanem Robidasem. Ten ovšem nebude moci ještě podstoupit fyzickou hru během přípravného kempu, jelikož si stále léčí zlomenou nohu. Předpokládá se, že by Robidas mohl stihnout dva poslední přípravné zápasy na přelomu září a října.

Se čtveřicí Dion Phaneuf, Cody Franson, Morgan Rielly a Jake Gardiner se téměř jistě počítá do základní sestavy. Jsou tu ovšem ještě také nováčci jako například Petter Granberg, Korbinian Holzer nebo Stu Percy, kteří jsou v podstatě také připraveni okamžitě naskočit do NHL.

S dvojicí Mikkelson-Talinder tak budou mít Leafs na tréninkovém kempu něco přes 50 hráčů. Záležet bude ještě také na tom, jak se bude dařit hráčům na nadcházejícím turnaji nováčků a kolik z nich by mohlo dostat také pozvánku na kemp.

„Oba dva, Henrik i Brendan, mohou nabídnout zkušenosti z NHL a když se jim bude dařit, tak budeme muset udělat nějaké rozhodnutí na konci kempu,“ řekl ve čtvrtek GM Dave Nonis. „Není to nepodobné tomu, když jsme loni pozvali Masona Raymonda. Když zapadnou, tak to nebude velký risk s cenou.“

„Na kempu budeme mít kolem 17-ti obránců. Máme osm přípravných zápasů abychom viděli, co někteří hráči jsou schopni hrát.“

Dodejme ještě, že přípravný kemp Maple Leafs začíná ve čtvrtek 18. září zdravotními testy.

2 thoughts on “Leafs pozvou na kemp další dva obránce

  1. No upřímně to je otázka, ale věřím, že ano 🙂

    Tu čtveřici jsem zmiňoval jako současné hráče Leafs, kteří ve spojení s Polákem Robidasem a některými hráči z farmy nemusí Talindera a Mikkelsona v případě , že uspějí na kempu pustit do sestavy. Tak to bylo myšleno.

Napsat komentář