Pět nadějí Maple Leafs, které zazářili na skončeném turnaji

bibeauV úterý skončil letošní Turnaj nováčků, který ukázal trenérům Maple Leafs v jaké formě a čeho jsou mladí hráči v organizaci schopni. Mladý tým Maple Leafs odehrál tři zápasy proti Chicagu Blackhawks, Ottawě Senators a Pittsburghu Penguis. Kromě prohry 2-6 v Bitvě o Ontario si Leafs připsali výhru 4-2 s Blackhawks a 2-0 s Penguins.

Jméno, které se asi nejvíce po včerejším zápase s Pittsburghem Penguins zmiňuje je Antoine Bibeau. Dvacetiletý brankář vychytal 25-ti zásahy výhru 2-0. Navíc předvedl famózní zákrok v první třetině, kdy chytil jednomu z útočníků soupeře jasný gól parádním zákrokem lapačkou v úplně odkryté brance. Bibeau byl draftován jako 172. hráč celkového pořadí v draftu 2013. V loňské sezoně dovedl svůj juniorský tým Val d’Or Foreurs do Memorial Cupu, který je finálovým turnajem juniorského hokeje v Kanadě. Paradoxně ve stejné hale jako včera vychytal v Memorial Cupu 51-ti zásahy výhru 1-0 svého týmu Val d’Or Foreurs nad domácím týmem London Knights.

Antoine Bibeau je pravděpodobně pátým až šestým golmanam Maple Leafs. To ovšem nemusí platit dlouho.

„Kdykoliv mám šanci udělat dojem, tak se o to snažím,“ řekl Bibeau po včerejším zápase. „A dnešek byl přesně takovým dnem. Budu se na kempu snažit dělat přesně to samé.“

Po odchodu loňské jedničky týmu Toronto Marlies Drew MacIntyrea bude Bibeau určitě bojovat o post jednoho z brankářů pro příští sezonu společně s Garretem Sparksem a Christopherem Gibsonem.

„Je klidný. Občas jsme nehráli v našem pásmu zrovna nejlépe a to je přesně to, co chcete od svého brankáře,“ řekl asistent kouče Marlies Derek King, který vedl střídačku ve včerejším zápase. „V jeho hře nenajdete žádnou paniku. Je velmi soustředěný.“

Maple Leafs začínají kemp ve čtvrtek zdravotními testy a kromě Bibeaua odehrálo několik dalších hráčů velmi dobrý Turnaj nováčků.

Velmi sledovaným hráčem je William Nylander. Osmý hráč červnového draftu odehrál pouze úvodní zápas proti Chicagu. Jeho rychlost a talent ho ovšem velmi výrazně odlišoval od ostatních hráčů. Často hrál s kotoučem, připravoval šance pro spoluhráče a dvakrát ho brankář zastavil v gólové šanci. Ve svém prvním zápase v dresu Maple Leafs si nakonec připsal jednu asistenci. Dá se předpokládat, že Nylander odehraje několik přípravných zápasů Maple Leafs, ale jeho setrvání v sestavě Toronta pro příští sezonu je spíše nepravděpodobné.

Obránce Viktor Loov zaujal svými fyzickými paramtry a hitem na útočníka Ottawy Senators Darrena Kramera ve druhém zápase turnaje. Urostlý Švéd draftovaný v sedmém kole draftu 2012 se nebojí fyzické hry a zdá se, že menší hřiště by mohlo jeho hře vyhovovat. V kempu se sice pokusí prokousat se do sestavy Leafs, ale jeho šance nejsou příliš vysoké. Pokud se tak opravdu nestane, vrátí se Viktor Loov do švédského Malmö.

Dalším nadějným hráčem je útočník Connor Brown. Na turnaji nastoupil ve dvou zápasech a připsal si branku a asistenci. V nadcházející sezony by se mohl Brown vrátit zpět do juniorské ligy. Pokud se ovšem ukáže na kempu v dobrém světle, tak by pro něj lepším řešením bylo nastupovat za Toronto Marlies.

„Na kempu chci hrát nejlépe co mohu. Rád bych skončil na nejlepším možném místě,“ řekl Brown na turnaji.

Asi největším překvapením Turnaje nováčků je útočník Brett Findlay. O jednadvacetiletém útočníkovi málokdo před tím slyšel. On byl ovšem nejproduktivnějším hráčem Leafs na turnaji se dvěma brankami a dvěma asistencemi. Findlay má podepsanou smlouvu s Marlies, ale jeho ambice jsou mnohem vyšší.

„Přišel jsem sem a neměl jsem co ztratit,“ řekl Findlay. „Hodně lidí o mě toho moc nevědělo a já jsem se prostě snažil udělat dobrý dojem.“

Asi jediným mužem Maple Leafs, který Findlayho znal ještě před Turnajem nováčků je nový asistent GM Maple Leafs Kyle Dubas, který ho vedl ve svém předešlém angažmá v klubu Sault Ste. Marie Greyhounds.

Dá se tedy říct, že Maple Leafs mají do budoucna z čeho vybírat.

Napsat komentář