Dnes začíná tréninkový kemp Maple Leafs

Leafs training camp 2013Nová sezona 2014-15 se kvapem blíží a klub Toronto Maple Leafs otevírá dnes ve 14 hodin našeho času letošní tréninkový kemp.

V osm ráno východního času se sejde 64 pozvaných hráčů v tréninkovém centru MasterCard Centre for Hockey Excellence na torontském předměstí v Etobicoke ke zdravotním a fyzickým testům. Na kempu nebudou chybět tradiční opory jako Tyler Bozak, Phil Kessel nebo kapitán Dion Phaneuf. Pozváno je také 19 hráčů, kteří odehráli minulý víkend turnaj nováčků. Jsou jimi všichni tři brankáři Bibeau, Gibson a Sparks. Obránci Donaghey, Finn, Knodel, Loov a Nilsson. A útočníci Biggs, Broll, Brown, Findlay, Gauthier, Leivo, Nylander, bratři Rupertové, Verhaeghe a Watling.

Tréninkového kempu se celkem zúčastní 40 útočníků, 18 obránců a šest brankářů.

Zajímavým hráčem, kterého se Leafs rozhodli pozvat na tréninkový kemp je útočník Brady Vail. Jako 18-ti letý hráč byl v sezoně 2012-13 vyhlášen nejlepším defenzivním útočníkem OHL. V sezoně 2013-14 posbíral v 67 zápasech v dresu Windsor Spitfires 83 bodů za 32 branek a 51 asistencí. Vaila draftoval v roce 2012 ve čtvrtém kole Montreal Canadiens. Habs se ovšem rozhodli si útočníka klubu Windsor Spitfires neponechat a nenabídli mu nováčkovskou smlouvu.

První trénink na ledě je naplánován na pátek ráno v MasterCard Centre. První přípravný zápas pak odehrají Maple Leafs v pondělí 22. září v Londonu proti Philadelphia Flyers.

Napsat komentář