První den tréninkového kempu

camp day 1Ve čtvrtek začal tréninkový kemp Maple Leafs setkáním hráčů s médii. Proběhly rozhovory, focení a natáčení spotů.

První den tréninkového kempu je obvykle ve znamení optimismu. Je to šance pro týmy udělat tlustou čáru za minulostí, zapomenout na minulost a začít znovu. Ne tak ale u Maple Leafs. Jak se totiž zdá, tak třetím rokem v řadě má tréninkový kemp Maple Leafs divoký úvod. Před zkrácenou sezonou 2012-13 odvolali majitelé Maple Leafs tehdejšího Generálního manažera Briana Burkea. Před loňskou sezonou zas probíhala tvrdá vyjednávání o nové smlouvě obránce Codyho Fransona.

Centrem pozornosti během čtvrtečního dne byl především útočník Phil Kessel a kontroverze mezi ním a asistentem kouče Randyho Carlylea Stevem Spottem. Redaktor deníku Toronto Star Dave Feschuk ve středu napsal článek, jehož obsah se stal tématem prakticky všech rozhovorů, které Phil Kessel a Randy Carlyle ve čtvrtek podávali.

Ve zkratce měl Steve Spott na trenérském semináři nazvat Phila Kessela hvězdou bez formy, která odmítá poslouchat trenéry a dělat si věci po svém. Mělo jít údajně o změnu přechodu z obranného pásma do útočného. Spott se údajně s novým systémem nesetkal u Phila Kessela s pochopením. O celé záležitosti informoval deník Toronto Star jeden z bývalých hráčů, který se semináře účastnil. Podle něho Spott řekl, že Phil Kessel nesnáší kouče Maple Leafs.

Připomeňme ještě nedávné prohlášení prezidenta MLSE Tima Leiwekeho, který studentům Ryerson University řekl, že nejlepší hráči týmu mají hrozný charakter.

První otázkou, na kterou musel ve čtvrtek Phil Kessel odpovídal bylo, jestli nenávidí kouče.

„Ne,“ odpověděl se smíchem Phil.

Následovala otázka jestli kouč nenávidí Phila. Ten opět se smíchem odpověděl, že o ničem neví a reportéři by se měli zeptat spíše kouče. Podle svých slov se Phil Kessel přes celé léto vůbec nebavil o hokeji. Snažil se jenom užívat si volného času s rodinou a přáteli, rybaření a golfu. Celou záležitost tak dementoval.

K věci se vyjádřil také kouč Randy Carlyle. Pro něho je nejdůležitější začátek kempu. Nezabývá se tím, co se stalo před měsícem. Podle svých slov to prostě neřeší a přešel to. Jeho jedinou starostí je připravit Maple Leafs na novou sezonu.

Carlyle podle svých slov chce změnit hru týmu tak, aby hráči více drželi kotouč na svých hokejkách. Chce vytvořit početnou skupinu lídrů tak, aby nebyl pouze jeden kapitán. Každý hráč by měl být svým způsobem lídr týmu. Jeho plánem je vytvořit také tři vyrovnané útočné řady tak, aby každá z nich byla schopna rozhodovat zápasy.

Kouč Maple Leafs ví, že je pod tlakem. Jediný cíl, který Maple Leafs mají je postup do playoff.

„Každý kouč v NHL je pod mikroskopem. V Torontu je ovšem mikroskop trošku větší. Jediný východisko je, že musíme vyhrát více zápasů, než jsme vyhráli v minulém roce. To je jisté.“

Napsat komentář