Postřehy ze třetího dne kempu 2014

Toronto Maple Leafs practise at MasterCard CentreTréninkový kemp Maple Leafs pokračoval v sobotu prvními tréninkovými zápasy mezi týmem bílých a modrých. Celá skupina více než 60-ti hráčů se rozdělila na čtyři týmy, které proti sobě sehráli 50-ti minutové zápasy.

Ještě před celou skupinou hráčů si vyzkoušel led tréninkového centra Stephane Robidas, který si stále léčí zlomenou nohu z minulé sezony. Jeho status pro úvodní zápas nové sezony je zatím nejasný. V plné výstroji bruslila také dvojice Tyler Bozak a David Clarkson. Hlavní kouč Randy Carlyle oznámil, že oba dva hráči mají potíže ve spodní části těla. Zranění si oba přivodili během tréninků ještě před kempem. Během jejich tréninku nebyla znát žádná bolest v jejich výrazu. Během několika dní by měli být oba hráči zpět v tréninku s ostatními.

Včera také Maple Leafs oznámili, že podepsali tříletou nováčkovskou smlouvu s obráncem Cody Donagheym. Managementu Leafs se líbil jeho výkon na Turnaji nováčků minulý týden v Londonu a tým se rozhodl pojistit si jeho služby do budoucna. Po kempu by se měl Donaghey vrátit zpět ke svému juniorskému týmu Quebec Remparts.

Centrem dění třetího dne byly ovšem dva tréninkové zápasy. V prvním zápase, který skončil remízou 2-2 se blýskl dvěma brankami Peter Holland.

„Myslím, že to šlo velmi dobře společně s Ashtonem a Abbotem. Vypadalo to velmi podobně jako v Marlies. Tak trochu víme, jak každý z nás hraje a dnes se nám dařilo,“ řekl po tréninku Holland, který je jedním z hráčů, kteří bojují o stálé místo v sestavě.

Holland by rád navázal na úspěšné tažení Toronta Marlies v jarních bojích o Calder Cup, když byl nejproduktivnějším hráčem svého týmu s 15-ti body v 11-ti zápasech.

Hodně vidět byl také útok v zajímavém složení Nazem Kadri, James van Riemsdyk a Matt Frattin, který backhandem srovnal na konečných 2-2. Frattin vypadal jako by ani neodešel na rok z Toronta.

Poslední branku v prvním zápase vstřelili Viktor Loov.

V obraně spolu hráli Jake Gardiner a Morgan Rielly a oba vypadali také velmi dobře.

V útoku se snažil ukázat nováček William Nylander v útoku společně s Philem Kesselem a centrem Petri Kontiolou. V zápase, který měl vysoké tempo se dokázal vypořádat s těsnou obranou a předvedl perfektní přihrávky na Phila Kessela.

Nazem Kadri řekl, že v Nylanderovi vidí tak trochu sebe.

„Můžete vidět, že má rychlé ruce a je skvělý bruslař. Pokud tohle přinese do NHL, tak to bude mocný hráč,“ řekl Kadri.

„Byla to určitě zábava hrát s Philem a Petrim. Myslím, že Phil je neuvěřitelný hráč. Pořád se na něj dívám jak hraje a je to skvělý kluk na povídání,“ řekl Nylander po tréninku.

Ve druhém zápase se střelecky prosadili Daniel Winnik, Eric Knodel, Josh Leivo a Colton Orr, který backhandem překonal Jamese Reimera v brance bílých. Tým modrých nakonec vyhrál 4-0. V brance modrých vychytal čisté konto Antoine Bibeau.

Obránce Petter Granberg se nebál nějak přehnaného respektu k veteránům Joffrey Lupulovi a Coltonovi Orrovi a ukázal jim své fyzické dovednosti.

Oba dvě skupiny sehrají další dva tréninkové zápasy v neděli.

Napsat komentář