Probojuje se Henrik Tallinder do sestavy Leafs?

tallinder Leafs training campBývalý pilíř obrany Buffala Sabres a veterán soubojů mezi Leafs a Sabres Henrik Tallinder přijel na přípravný kemp Maple Leafs bez kontraktu s některým z klubů NHL.

Nyní se zkušený obránce dívá na Air Canada Centre s nadějí na novou příležitost.

Bez kontraktu se rve o místo jako nováček. Jenže v pětatřiceti letech a se 13-ti sezonami v NHL má cokoliv jenom ne málo zkušeností. A to se může ukázat jako příliš cenná komodita pro Maple Leafs na to, aby ho tým přehlédl až se bude jmenovat sestava pro novou sezonu.

„Je to veterán se spoustou zkušeností. Měl solidní kariéru v NHL,“ řekl kouč Randy Carlyle.

Talinder strávil na začátku své kariéry v NHL osm sezon v Buffalu. Pak hrál tři roky za New Jersey. V loňské sezoně se pak vrátil do Buffala.

„Ověřili jsme si, že se může stát součástí našeho klubu a hrát proti top útokům soupeře. Máme tady Tallindera a Romana Poláka a to může ulevit ve hře Dionu Phaneufovi.“

Kouč Randy Carlyle a GM Dave Nonis se snažit před novou sezonou posílit obranu Maple Leafs zkušenými hráči. Plánem je pomoci Dionu Phaneufovi, který byl mezi prvními hráči v lize s nejvíce minutami proti nejlepším hráčům soupeře.

Talinder přijel poprvé ve své kariéře na kemp NHL bez smlouvy a jeho příchod nebyl tak sledován, jako příchody Poláka (výměnou za Gunnarssona) a Stephane Robidase (jako volný hráč).

Ale sympatický rodák ze Stockholmu se připojil ke zkušenému jádru obrany, ve které vzniká velká konkurence.

Z boje zatím trochu odpadává Robidas, který se zotavuje ze zlomeniny nohy a jeho návrat je zatím v mlžném oparu. V sobotu sice Robidas trénoval na ledě Mastercard Centre, ale jeho návrat do zápasového zatížení je pravděpodobný nejdříve v posledních dvou přípravných zápasech na přelomu září a října. I tak je ovšem jeho start v úvodním zápase nové sezony 8. října proti Montrealu nejistý.

Henrik Tallinder tak představuje další možnost složení obrany. V té by se mohl ukázat také Petter Granberg, který se představil jako velmi tvrdý a nebojácný hráč na modré a také on by se mohl probojovat do sestavy v úvodním zápase sezony.

Pokud by dnes začínala nová sezona a Leafs by hráli na sedm obránců, tak by obrana mohla mít složení Phaneuf-Polák, Jake Gardiner-Cody Franson a Morgan Rielly-Granberg. Tallinder by mohl být sedmým obráncem.

Pro Tallindera nejsou Maple Leafs neznámým týmem. Hráč s téměř 700-sty zápasy v kariéře nastoupil v téměř 50-ti zápasech v dresu Buffala proti svému rivalovi. Ačkoliv je pro hráče velmi složité nastoupit do kempu bez smlouvy, tak upřednostnil Toronto před dalšími možnostmi.

„Toronto je Toronto. Možná největší klub v NHL. To je něco, pro co chcete bojovat. Věděl jsem, že budu hrát. Když ne tady, tak jinde. Ale jsem šťastný, že mám tuhle příležitost a doufám, že z toho získám co nejvíce.“

Napsat komentář