Carter Ashton suspendován na 20 zápasů

ashtonÚtočník klubu Toronto Maple Leafs Carter Ashton byl suspendován na 20 zápasů bez nároku na plat za porušení pravidel NHL/NHLPA na zneužití látek pro zvýšení výkonnosti.

Podle kolektivní smlouvy je suspendace spojená s povinnou účastí na programu NHL/NHLPA pro zneužívání návykových látek.

Na základě Ashtonovy smlouvy přijde útočník Maple Leafs o 169 185 dolarů na mzdě.

NHL se více k danému případu nevyjádří.

Vyjádření prezidenta klubu Toronto Maple Leafs Brendana Shanahana:

Toronto Maple Leafs podporují program NHL/NHLPA proti zneužití návykových látek a dnešní rozhodnutí suspendovat útočníka Cartera Ashtona. Klub nebude dále z úcty ke Carterovi a dalších zúčastněných podávat žádné další komentáře.

Vyjádření útočníka Cartera Ashtona:

Na konci srpna jsem měl astmatický záchvat, když jsem se připravoval na tréninkový kemp před sezonou 2014-15. Jeden z dalších hráčů se kterým jsem trénoval mi dal inhalátor, aby mi pomohl otevřít dýchací cesty. To mi umožnilo okamžité uvolnění z astmatického záchvatu. Ponechal jsem si tento inhalátor a použil jsem ho podruhé na začátku kempu při další astmatické příhodě.

Bohužel jsem mylně předpokládal, že s použitím tohoto inhalátoru se nevyskytnou žádné problémy a použil jsme to bez toho, aniž bych si ověřil, jestli je obsah povolen pravidel NHL/NHLPA na zneužití látek pro zvýšení výkonnosti.

Nyní musím uznat, že jsem požil zakázanou látku Clenbuterol přes inhalátor. Nicméně v žádném okamžiku jsem se nesnažil získat sportovní výhodu nebo vědomě porušit podmínky programu. Použil jsme inhalátor v reakci na vyvolané astma, které lékař klubu Toronto Maple Leafs od té doby diagnostikoval a předepsal mi inhalátor.

Jako profesionální hokejista uzávám, že jsem zodpovědný za to, co se dostane do mého těla a nebudu se bránit mé suspendaci. I když jsme velmi zklamaný, že jsem nechal své spoluhráče, fanoušky a organizaci Maple Leafs dole, budu pracovat velmi tvrdě během mé suspendace tak, abych zůstal připraven a abych mohl pomoci týmu až se budu moci vrátit.

Napsat komentář