Přestavba týmu v plném proudu

Přestavba týmu Toronto Maple Leafs je po výměnách v tomto týdnu v plném proudu. Management Maple Leafs v čele s prezidentem Brendanem Shanahanem a GM Davem Nonisem provedl dvě výměny, které Torontu uvolnily prostor pod platovým stropem a přinesly nějaké volby v draftu.

Už 15. února vyměnilo Toronto obránce Codyho Fransona a útočníka Mikea Santorelliho do Nashville Predators za první kolo draftu 2015, prospecta Brandana Leipsica a útočníka Olliho Jokinena.

Toronto získalo touto výměnou především volbu v prvním kole letošního draftu ovšem Brendan Leipsic je také velmi zajímavým hráčem, od kterého se dá očekávat světlá budoucnost. Svými fyzickými parametry a dravostí ve své hře se dá přirovnat k útočníkovi Montrealu Canadiens Brendnu Gallagherovi nebo k Tyleru Johnsonovi z Tampy Bay. Ve svém juniorském klubu Portland Winterhawks posbíral v letech 2010-2014 ve 261 zápasech základní části 302 bodů. V jediné sezoně 2012–13 to bylo dokonce 120 bodů v 68 zápasech za 49 branek a 71 asistencí.

V letošní sezoně hraje Leipsic ve své první sezoně v AHL. V dresu Milwaukee Admirals odehrál 47 zápasů vstřelil 7 branek a zaznamenal celkem 36 bodů. Po svém přestupu nastupuje v dresu Toronta Marlies.

Útočníkovi Olli Jokinenovi končí po letošní sezoně smlouva. Maple Leafs ho mohou využít k další výměně ještě před uzávěrkou přestupů s týmem, který by potřeboval pro playoff zkušeného veterána. V případě, že Jokinen zůstane do konce sezony v Torontu, tak může pomoci mladým hráčům Maple Leafs v jejich rozvoji svým vždy zodpovědným přístupem a zkušenostmi.

Tento týden ve středu 25. února poslali Maple Leafs útočníka Daniela Winnika do Pittsburghu Penguins výměnou za útočníka Zacha Silla, volbu ve druhém kole draftu 2016 a volbu ve čtvrtém kole draftu 2015.

Výměnou s Pittsburghem získali Maple Leafs opět další volby, které jim mohou pomoci především v budoucnu.

Sillovi končí po letošní sezoně smlouva a Maple Leafs mu dají šanci ve zbytku základní části dokázat, že si zaslouží novou smlouvu v novém klubu. Klíčové na této výměně jsou ovšem výběry v draftech.

Ve čtvrtek pak Maple Leafs získali zpět svého bývalého obránce T.J. Brennana z Chicaga Blackhawks výměnou za útočníka Spencera Abbotta.

Obránce T.J. Brennan se vrací do organizace Maple Leafs po necelém roce. V sezoně 2013–14 odehrál Brennan 76 zápasů v dresu Toronta Marlies a byl vyhlášen nejlepším obráncem AHL. V 76 zápasech zaznamenal 72 bodů. V play off si připsal ve 14 utkáních bod na zápas.

V letošní sezoně odehrál Brennan 54 zápasů v dresu Rockford IceHogs, který je farmou Chicaga Blackhawks v AHL a zaznamenal 36 bodů za 9 branek a 27 asistencí. Podle vyjádření Maple Leafs bude Brennan hrát ve zbytku letošní sezony opět v AHL. Po sezoně se stane chráněným volným agentem a dá se očekávat, že by mohl v příští sezoně dostat šanci v NHL.

Největší přestupová bomba ovšem vybouchla těsně před včerejším zápasem Maple Leafs s Philadelphií Flyers.

Torontu se totiž podařilo zbavit se nevyměnitelného kontraktu útočníka Davida Clarksona jeho výměnou do Columbusu Blue Jackets za útočníka Nathana Hortona, který má sice navlas stejný kontrakt jako Clarkson, jenže je dlouhodobě zraněný a zapsaný na listině zraněných hráčů, takže se jeho plat nepočítá do platového stropu.

Výměnou Davida Clarksona se Maple Leafs zbavili pravděpodobně svého nejhoršího kontraktu v dějinách. Columbus Blue Jackets naopak získal hráče, který za cap hit 5,25 milionů dolarů v dalších pěti sezonách bude alespoň narozdíl od Nathana Hortona hrát.

Nathan Horton kvůli svým zdravotním potížím v letošní sezoně neodehrál ještě ani jeden zápas a není vůbec jisté, jestli bude dál pokračovat ve své kariéře.

Napsat komentářjarda155

před 8 roky

Všechny přestupy schvaluju a vítám,ale z toho Hortona jsem takový zmatený.Chápu,že Cbj potřebuje hráče co bude hrát,a my jsme se Clarksse potřebovali zbavit,ale co s Hortonem budem dělat?Mi neříkejte,že se počítá s tím,že už nebude hrát a my mu v klidu jen doplatíme kontrakt a všichni budou spokojeni?Tak to už mi přijde hodně hnusný .
Jinak spekulace s Kessem do FLA asi příchodem Jágra padli.
A ta bláznivá Phaneuf do DET za Kindla a Weisse snad byla myšlená v hodně velký nadsázce.To bych ho 1000x radši nechal u nás.

Pavel

před 8 roky

Zajímavě to popsali na nhl.cz. Takže ve zkratce. Oba dva mají snad stejné smlouvy, takže v tomto případě jde jen o platový strop. Mzda Hortona se nebude započítávat do platového stropu, protože je dlouhodobě zraněný, zatímco Cl. mzda bude. Toronto je bohaté, takže nemá problém ty peníze zaplatit, zatímco Columbus je chudý a oni za ty peníze potřebují aspoň hráče, který bude hrát. A ano, všichni budou spokojeni. Nebo aspoň Toronto a o to jde především.

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.