Maple Leafs hrají na ledě Capitals poslední zápas před uzávěrkou přestupů

20150301-previewMAPLE LEAFS (25-32-5) at CAPITALS (33-20-10)
Posledních 10: Toronto 3-6-1; Washington 5-5-0

Toronto Maple Leafs hrají dnes večer třetí vzájemný zápas s Washingtonem Capitals v této sezoně. Oba týmy vyhráli letos po jednom zápase vždy se skóre 6-2.

Maple Leafs

Toronto prohrálo v sobotu večer na ledě Montrealu Canadiens 15. zápas v řadě venku (0-13-2). Na ledě Capitals prohráli Maple Leafs osm z posledních 10-ti zápasů, takže to vypadá, že by Toronto ukončilo dnes večer černou sérii v zápasech venku.

Navíc téměř nad všemi hráči týmu se vznáší hrozba výměny do jiného týmu a dnešní zápas tak může být pro některého ze současných hráčů posledním v dresu Toronta před zítřejší uzávěrkou přestupů.

Možná jediným hráčem Maple Leafs, který by se rozhodně nebránil výměně je útočník Olli Jokinen. Finský veterán totiž ve své bohaté kariéře postoupil se svým týmem pouze pouze jedinkrát do playoff. Stalo se tak v sezoně 2008-09 v dresu Calgary Flames a Jokinen by si rád účast v playoff ještě do konce kariéry v NHL zopakoval.

Maple Leafs se tomu rozhodně nebrání a v podstatě bylo cílem managementu při jeho výměně z Nashville finského útočníka ještě před uzávěrkou přestupů vyměnit. Kouč Peter Horachek proto nasazoval Jokinena v posledním zápase do všech herních situací tak, aby ukázal skautům jeho dovednosti a možnosti.

Dá se očekávat, že také v dnešním zápase bude Jokinen výrazným hráčem Maple Leafs.

Pravděpodobná sestava Toronta:
James van Riemsdyk – Tyler Bozak – Phil Kessel
Joffrey Lupul – Nazem Kadri – Richard Panik
Leo Komarov – Olli Jokinen – David Booth
Zach Sill – Peter Holland – Brandon Kozun

Dion Phaneuf – Korbinian Holzer
Morgan Rielly – Roman Polak
Jake Gardiner – Stephane Robidas

Do branky se dnes večer postavá James Reimer. Nový hráč Toronta, obránce Tim Erixon, kterého si Leafs stáhli dnes z waiver listu Chicaga Blackhawks ještě za Toronto nenastoupí. K týmu by se měl Erixon připojit až před úterním zápasem s Floridou.

Capitals

Washington prohrál aktuálně tři zápasy v řadě a především páteční prohra 0-3 na ledě Caroliny Hurricanes pořádně rozlobila kouče Barryho Trotze a před novináři pohrozil některým hráčům výměnami před uzávěrkou přestupů.

To se v sobotu také stalo, když Capitals poslali do Caroliny obránce Jacka Hillena a volbu ve čtvrtém kole draftu 2015 za obránce Tima Gleasona.

Dlouholetý hráč Caroliny Hurricanes byl vyměněný také v loňské sezoně, kdy ho získalo Toronto výměnou za obránce Johna-Michaela Liles. V dresu Maple Leafs odehrál Gleason 39 zápasů. Před letošní sezonou se pak Gleason rozhodl vrátit zpět do Caroliny jako nechráněný volný hráč.

Dnes večer nastoupí paradoxně Tim Gleason ve svém prvním zápase v dresu Washingtonu právě proti Maple Leafs.

Dnes večer navíc Capitals získali levé křídlo Curtise Glencrosse výměnou z Calgary Flames za dvě pozice v draftu.

Úvodní vhazování je na programu v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

Napsat komentář