Příprava na první zápas v plném proudu

20151005_1Toronto Maple Leafs pokračovali v pondělí v přípravě na úvodní zápas v nové sezoně tréninkem na ledě Mastercard Centre.

Hned na začátku tréninku se pravděpodobně ukázalo, kdo bude posledním hráčem vyřazeným ze základní sestavy Maple Leafs pro novou sezonu. Obránce Stephane Robidas dnešní trénink zcela vynechal. Kouč Mike Babcock po tréninku uvedl, že zkušeného obránce trápí přetrvávající potíže s kolenem, které dále vyústili v potíže s třísly. Podle kouče měl Robidas bolavé koleno po celý kemp.

„Víme, že byl zraněný. A zřejmě se dostal do bodu, kdy už s tím nešlo hrát. Tak to někdy se zraněními chodí. Včera jsme měli volný den a dnes přišel a udělal to, co se od něj čekalo. Zkusil se připravit, ale nebyl schopný trénovat,“ řekl Babcock.

„Je důležité si uvědomit, že profesionální sportovci zná své tělo lépe, než kdokoliv jiný. Budeme to muset nějak vyřešit,“ dodal Babcock.

Maple Leafs tak pravděpodobně zapíšou Robidase na listinu zraněných hráčů. To by znamenalo, že osmatřicetiletý obránce nezačne novou sezonu v základní sestavě a není vůbec jasné, jestli se ještě někdy dokáže do základní sestavy vrátit. V případě, že by jeho potíže přetrvávali, tak bude zapsán na dlouhodobou listinu zraněných hráčů.

Už během včerejšího zúžení sestavy Maple Leafs na 24 hráčů se množily spekulace o tom, že právě Robidas bude tím posledním hráčem, který bude před novou sezonou vyškrtnutý ze sestavy. V úterý v pět hodin odpoledne východního času musí Maple Leafs nahlásit 23 jmen základní sestavy, se kterou vstoupí ve středu do nové sezony NHL.

Robidas má stále ještě dva roky platnou smlouvu. V letošní sezoně je jeho plat 3 miliony dolarů. V příští sezoně by měl brát 2 miliony. Ovšem v loňské sezoně odehrál v dresu Maple Leafs pouze 52 zápasů. Na přelomu ledna a února chyběl v pěti zápasech kvůli zranění v horní části těla. Naposledy nastoupil 5. března na ledě Tampy Bay. Zbytek loňské sezony vynechal kvůli zraněnému rameni. Zdravotní potíže tak značně ovlivňují jeho nejspíše poslední angažmá v kariéře a Robidas sám už asi tuší, že jeho konec se blíží.

Během letošního přípravného kempu nastoupil ve třech zápasech. V pátek odehrál na ledě Detroitu Red Wings téměř 19 minut.

Po tréninku kouč Mike Babcock potvrdil, že počítá s Jonathanem Bernierem jako s jedničkou pro první dva zápasy v nové sezoně proti Montrealu a Detroitu. V sobotním zápase s Ottawou by měl nastoupit James Reimer. Podle vlastních slov věděl Mike Babcock již dlouho dobu, že v prvním zápase nastoupí Bernier.

„Vím to již dlouhou dobu, že nastoupí on.“

Po tréninku se odehrála na ledě zajímavá scéna. Brankář James Reimer s obráncem Scottem Harringtonem a útočníkem Bradem Boyesem zůstali na ledě o něco déle a společně s asistentem Jimem Hillerem diskutovali záležitosti kolem nácviku přesilových her. V tom vkročil na led Brendan Shanahan. Oblečený v saku si vzal od Hillera hokejku a předváděl hráčům některé prvky.

CQlH-TCVEAA7dTR

„Vrátil jsem do dob, kdy jsem byl fanouškem. Vyrůstal jsem tím, že jsem ho sledoval, bylo skvělé slyšet ho mluvit o svém řemeslu,“ komentoval zvláštní situaci brankář James Reimer.

„Já jsem tam prostě jenom naslouchal. Pravé místo v pravý čas, řekl bych,“ řekl také Scott Harrington.

„Prostě tam najednou byl. Nevím, jestli spadl ze střechy nebo co,“ smál se po tréninku Boyes. „Řekl, že se odněkud díval a něco upoutalo jeho pozornost. Ukazoval některé tajné triky, takže to nemohu prozradit,“ dodal útočník Maple Leafs.

Naopak kouč Mike Babcock se k dané situaci nevyjádřil. Na tiskové konferenci odmítl na otázku zcela odpovědět.

3 thoughts on “Příprava na první zápas v plném proudu

  1. stepan711@seznam.cz

    Michale, štěpán. snažím se připravit Leafs week, pošleš mi vše, co bys tam chtěl plus nějaký nejlíp vystihující citát nebo komentář k naší situaci? FB se mi ruší a ruší a ruší…nevim jak dlouho ještě..napiš mi prosím na zmíněný meil. díky moc

Napsat komentář