Tréninkový kemp 2015 – téměř finální zúžení sestavy

nylander MarliesToronto Maple Leafs provedli v neděli téměř finální zúžení sestavy pro úvodní zápas v nové sezoně. Z kempu Maple Leafs odešlo 11 hráčů přímo do AHL. Pět hráčů bylo zapsáno na listinu nechráněných hráčů (waiver list) a obránce Petter Granberg byl označen jako zraněný hráč mimo soupisku.

V sestavě Maple Leafs tak stále zůstává ještě 24 jmen. GM Lou Lamoriello tak bude muset se svým týmem škrtnout ještě jedno jméno do úterní 23 hodiny našeho času.

Přímo k Marlies do AHL byli přeřazeni mladíci William Nylander a Connor Brown o kterých se spekulovalo, jestli náhodou nedostanou už v letošní sezoně větší šanci u Maple Leafs. Kouč Mike Babcock ovšem společně s vedením klubu odolali lákadlu vyzkoušet dvě naděje Maple Leafs už na začátku letošní sezony přímo v NHL.

Společně s Nylanderem a Brownem odcházejí k Marlies další útočníci Rich Clune, Zach Hyman, Kasperi Kapanen a Nikita Soshnikov. Dále obránci Viktor Loov, Stuart Percy a Rinat Valiev a brankářská dvojice Antoine Bibeau a Garret Sparks.

Pět hráčů bylo zapsáno na waiver list za účelem jejich přeřazení k Marlies do AHL: útočníci Sam Carrick, Matt Frattin a Byron Froese a obránci T.J. Brennan a Andrew Campbell.

Od pondělí se začne 24 hráčů připravovat na úvodní zápas nové sezony proti Montrealu Canadiens. Konečná soupiska musí být oznámena do pěti hodin odpoledne amerického východního času (23 hodin našeho času).

Většina ze 24 hráčů v současné sestavě Maple Leafs je shodná s loňským ostudným týmem. Nové vedení pozměnilo sestavu o několik zkušených hráčů s jednoroční smlouvou nebo s právě končícím kontraktem. Tyto hráče, například Shawn Matthias, P-A Parenteau, Nick Spaling by neměl být problém vyměnit před uzávěrkou přestupů za možné výběry v příštím draftu případně je vyměnit společně s hráči působícími v dresu Maple Leafs delší dobu.

Jediným z mladých hráčů, který se dokázal po přípravném kempu udržet v sestavě Maple Leafs je obránce Scott Harrington. Dvaadvacetiletý obránce přišel k Maple Leafs z Pittsburghu Penguins v rámci výměny Phila Kessela. Harrington nyní posouvá na místo sedmého až osmého beka v sestavě Maple Leafs veterána Stephane Robidase. Zkušený obránce už má své nejlepší roky pravděpodobně za sebou a jeho čas v Torontu se nejspíše krátí. Podle některých spekulací uvažuje Robidas dokonce o konci kariéry. Právě možná Robidas bude tím posledním hráčem, kterého Maple Leafs vyřadí před úvodním zápasem nové sezony.

Odchod mladých nadějí Maple Leafs na farmu byl prakticky očekávaným krokem nového vedení klubu. Tým chce dát možnost Nylanderovi a spol rozvíjet se společně pod taktovkou Sheldona Keefa v týmu Marlies a vytvořit si tam vítězného ducha před tím, než dostanou opravdovou šanci v dresu Maple Leafs.

„Vedli si velmi dobře, mají mimořádně světlou budoucnost,“ řekl GM Lou Lamoriello po včerejším zúžení sestavy. „Tohle je správné rozhodnutí abychom viděli, koho tady máme a co nám zkušení hráči mohou nabídnout. Čeká nás ještě hodně rozhodnutí, které budeme muset udělat.“

2 thoughts on “Tréninkový kemp 2015 – téměř finální zúžení sestavy

  1. Asi bez překvapení z mé strany.
    Můj tip na vyřazeného bránce -Robidas dostane 10-15 zápasů a pak on ,nebo Harrington.

    No a od Marlies ten postup do play-off

  2. Přesně tak, dalo se čekat, že odejdou mladý na farmu a nechají hrát veterány. V podstatě tomu není co vytknout. Uvidíme po pár zápasech jak se to vyvine

Napsat komentář