Poslední trénink před úvodním zápasem

20151006Poslední trénink před novou sezonou NHL měli dnes na programu hráči Toronto Maple Leafs. Na ledě Mastercard Centre se sešlo samozřejmě kompletní mužstvo ovšem bez zraněného obránce Stephane Robidase.

Dnešní trénink probíhal za mimořádného zájmu všech torontských deníků a ostatních médií. Útočník Joffrey Lupul to komentoval slovy, že Blue Jays musí mít dnes volno, že se sešlo tolik novinářů.

Frank Corrado

Corrado 20151006 Jestliže včera bylo tématem zranění obránce Robidase, tak dnes to je příchod dvaadvacetiletého nadějného obránce Franka Corrada, kterého si Maple Leafs stáhli z listiny nechráněných hráčů Vancouveru Canucks.

Rodák z Toronta se dozvěděl informaci o tom, že přichází k Maple Leafs v domě své babičky ve Woodbridge nedaleko Toronta, takže se mohl ihned dostavit do tréninkové haly Mastercard Centre. Sice bez výstroje, která za ním ještě nedorazila, ale alespoň se mohl představit svým novým šéfům, GM Lou Lamoriellovi a kouči Miku Babcockovi. Uvidíme, jestli se Frank Corrado představí na zítřejším ranním rozbruslení před úvodním zápasem nové sezony. Jestli dokonce nastoupí v dresu Maple Leafs do zítřejšího zápasu zatím není vůbec jisté.

Svůj příchod k Maple Leafs popsal Corrado jako splnění snu.

Corrado byl hodnocený jako sedmý obránce mezi nadějemi Vancouveru Canucks, kteří ho draftovali v pátém kole draftu 2011 jako 150. hráče celkového pořadí. V dresu Canucks odehrál během tří sezon 28 zápasů.

V juniorské OHL byl Corrado spoluhráčem Joshe Leiva v klubu Sudbury Wolves, kde spolu strávili více než dvě sezony. Ze Sudbury prošli oba v roce 2011 společně draftem. Po draftu se oba dva hráči vrátili do OHL a v roce 2013 pak byli společně vyměněni do Kitcheneru Rangers. Tam spolu ještě dohráli sezonu 2012–13, ale po přestupu z juniorské OHL do profesionální AHL se jejich cesty rozešly.

V současné obraně Maple Leafs by mohl být Corrado třetím pravákem. Těmi dalšími jsou Roman Polák a pokud se uzdraví a vrátí tak také Stephane Robidas.

Mike Babcock po tréninku řekl, že včera sledoval mnoho videí Franka Corrada a líbilo se mu co viděl. Zamlouvá se mu především jeho schopnost vést kotouč podobně jako Rielly nebo Gardiner.

Základní sestava

Toronto Maple Leafs museli dnes do 23 hodin našeho času nahlásit 23 hráčů základní sestavy pro úvodní zápas v nové sezoně.

Příchod Franka Corrada znamenal pro Maple Leafs celkem devět obránců na soupisce a 25 hráčů v sestavě.

Zraněný Stephane Robidas byl proto zapsán na listinu zraněných hráčů ale Leafs potřebovali stále ještě uvolnit jedno místo. Obránce Scott Harrington byl proto přeřazen na farmu k Marlies.

Místo pro Corrada ovšem uvolní prakticky útočník Richard Pánik. Ten byl totiž zapsán na listinu nechráněných hráčů, ale v daný čas pro nahlášení základní sestavy byl stále členem aktivní soupisky. Pokud si ho do středečního odpoledne nestáhne žádný jiný klub, přesune se Pánik k Marlies do AHL a obránce Scott Harrington se pravděpodobně vrátí zpět k Maple Leafs.

Kouč Mike Babcock totiž preferuje spíše složení týmu s osmi obránci a 13-ti útočníky.

„Richie pracoval tvrdě, velmi se snažil, ale jsme prostě v pozici, kdy cítíme, že můžeme pomoci naší obraně,“ řekl kouč.

Pro Pánika to není lehká situace. Těsně před loňskou sezonou si ho z waiver listu Tampy Bay stáhlo Toronto a letos ho může potkat stejná situace znovu. Pánik je potenciálně atraktivním hráčem, schopným posbírat kolem 18-ti bodů za sezonu.

Obrana

Na dnešním tréninku spolu trénovali dvojice Hunwick-Phaneuf, Gardiner-Harrington, Marinčin-Rielly. Jak zařadí kouč Mike Babcock nového obránce Corrada a také Romana Poláka zatím není jisté.

Útoky

Útočné řady zůstali na dnešním tréninku stejné jako včera:

JVR-Kadri-Boyes
Matthias-Bozak-Lupul
Winnik-Spaling-Parenteau
Komarov-Holland-Grabner
Arcobello, Pánik (waiver list)

Přesilovkové formace by pak mohli mít složení:
Gardiner-Bozak-Lupul-Holland-Arcobello a Phaneuf-Kadri-van Riemsdyk-Parenteau-Boyes.

Kouč Mike Babcock se tak stále drží složení čtyř útočníků a jednoho obránce.

Napsat komentář