Začátek nové ery Maple Leafs právě dnes

20151007-preview face-off 2015-16CANADIENS (0-0-0) at MAPLE LEAFS (0-0-0)
Posledních 10: Montreal 0-0-0; Toronto 0-0-0

Toronto Maple Leafs otevírají dnes večer sezonu 2015-16 úvodním zápasem na domácím ledě proti Montrealu Canadiens. Pro Leafs to je začátek nové éry pod vedením Prezidenta Brendana Shanahana, nového Generálního manažera Lou Lamoriella a nového kouče Mikea Babcocka.

Právě kouč Maple Leafs Mike Babcock prožije dnes večer svou velkou premiéru na lavičce týmu.

„Máme tady naději. Jsem velmi natěšený a je to nová příležitost. Sice nevím mnoho věcí, které bych obyčejně v tomto čase věděl. Ale myslím si, že to je také velmi vzrušující,“ říkal den před svých velkým zápasem kouč.

„Zítra máme zápas a já očekávám výhru,“ dodal Babcock k dnešnímu zápasu.

Maple Leafs vstupují do letošní sezony s téměř nulovým očekáváním co se týče celkového pořadí nebo možného postupu do playoff. Ovšem samotní hráči a trenéři mají své vlastní očekávání co se týče nasazení. Je docela možné, že utlumené ambice fanoušků pomohou hráčům ve výkonnosti. Talent tomuto týmu možná bude ještě chvilku chybět. O to víc bude ale vyžadována snaha a úsilí. Především od koučem Mikea Babcocka.

„Nyní musíme dostat naši bojovnost na dostatečně vysokou úroveň tak, abychom mohli soupeřit s ostatními týmy a samozřejmě musíme omezit vlastní chyby. Budeme se snažit být soupeřem, proti kterému se těžko hraje. Budeme pracovat na tom, abychom se každý den zlepšovali,“ řekl kouč po včerejším tréninku.

V podobném duchu se vyjádřil také kapitán Dion Phaneuf.

„Víme, co musíme udělat. Musíme pracovat. Budeme houževnatým týmem. To je to, na co se budeme spoléhat, abychom vyhrávali zápasy,“ řekl Phaneuf.

V loňské sezoně vyhrál Montreal všechny čtyři vzájemné zápasy. Dva z nich po nájezdech. Celkem vyhráli Canadiens šest vzájemných zápasů v řadě. Poslední výhra Maple Leafs nad svým tradičním rivalem se datuje k 18. lednu 2014.

Maple Leafs se ovšem daří v zahajovacích zápasech. Oba týmy se střetli v posledních šesti sezonách v řadě a Maple Leafs z toho čtyřikrát vyhráli. Až v loňské sezoně Canadiens přerušili sérii čtyř vyhraných úvodních zápasů Toronta v řadě. V posledních sedmi sezonách Maple Leafs pětkrát svůj úvodní zápas vyhráli.

Do branky Maple Leafs se v dnešním zápase postaví Jonathan Bernier, kterému se ovšem proti Montrealu příliš nedaří. V devíti zápasech s Montrealem si Bernier připsal bilanci pouze 1-5-3 s průměrem 3,07 inkasovaných branek na zápas a s úspěšností rovných 90%.

Předpokládané složení útočných řad Maple Leafs:
Van Riemsdyk-Kadri-Boyes
Matthias-Bozak-Lupul
Winnik-Spaling-Parenteau
Komarov-Holland-Arcobello

Pravděpodobné složení obrany:
Hunwick-Phaneuf
Marincin-Rielly
Gardiner – Harrington

Zdá se tedy, že se do zahajovací sestavy nedostane český obránce Roman Polák společně s novým mužem na soupisce Frankem Corradem. Na tribunu si sedne pravděpodobně také Michael Grabner. Všichni tři hráči se nejdéle zdrželi na ledě po ranním rozbruslení, což je jasná známka toho, že si dnes večer nezahrají.

Do obrany by mohl být povolán obránce Scott Harrington, který byl včera pouze papírově přeřazen do AHL. Útočníka Richarda Pánika, který byl včera zapsán na listinu volných hráčů si žádný z týmů NHL nestáhl a tak se slovenský hráč přesune do AHL k týmu Marlies.

Canadiens

Brankář Carey Price by měl být mužem, na kterého se bude celý Montreal spoléhat. Od Canadiens se očekává v letošní sezoně jednoznačně velmi daleký pochod v playoff a boje o Stanley Cup.

Price prožil v loni pohádkovou sezonu korunovanou mnoha cenami (Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře, Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče sezony a Ted Lindsay Award).

Canadiens ovšem zklamali v playoff. V semifinále Východní konference Montreal nestačil na Tampu Bay.

Tým po minulé sezoně opustilo několik hráčů v čele s PA Parenteau, který v létě podepsal smlouvu s Maple Leafs. Odešel také bojovníci Brandon Prust a Manny Malhotra a zkušení obránci Mike Weaver a Sergei Gonchar.

Místo nich přišli útočníci Alexander Semin, Zack Kassian a Tomáš Fleischmann a obránce Mark Barberio.

Zápas začíná tradičně v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

One thought on “Začátek nové ery Maple Leafs právě dnes

  1. Hrozně rád bych se na zápas podíval… škoda. Doufám, že Habs potrápíme a i když třeba nevyhrajeme, tak předvedeme dobrý výkon. Sestava vypadá celkem dobře, až na Grabnera. Věřil jsem, že tu třetí nebo čtvrtou lajnu by měl hrát, uvidíme jak to má Babcock vymyšlené. Každopádně tajně doufám ve výhru 3-1 🙂

Napsat komentář