První letošní Bitva o Ontario je tu

20151010-previewSENATORS (1-0-0) at MAPLE LEAFS (0-2-0)
Posledních 10: Ottawa 1-0-0; Toronto 0-2-0

Toronto Maple Leafs přivítají dnes večer na svém ledě Ottawu Senators v první letošní Bitvě o Ontario. Maple Leafs chtějí zapomenout na páteční prohru v Detroitu a konečně v nové sezoně bodovat.

Maple Leafs

Toronto vyhrálo nad Ottawou šest zápasů v řadě na domácím ledě a případná sobotní výhra nad svým provinčním rivalem by pro Leafs znamenala pozitivní impuls na kterém by mohl tým stavět do dalších zápasů.

Po velmi dobrém výkonu v úvodním zápase nové sezony proti Montrealu, Toronto v pátek na ledě Detroitu zklamalo a s výkonem nemohl být spokojený ani kouč Mike Babcock.

„Sečteno a podtrženo páteční zápas se nevyvíjel podle našich představ,“ řekl před sobotním zápasem kouč. „Snažili jsme se hrát zápas na nízké skóre, což je myslím to, jak musíme hrát. Nemůže dát soupeři mnoho brankových příležitostí. Z každé, kterou jsem jim dali oni skórovali. Do konce druhé třetiny chybělo osm a půl minuty a my prohrávali 0-4 a na střely to bylo 11-11. Pak se ptáme sami sebe, co teď budeme dělat?“

Kouč po třetí inkasované brance v pátečním zápase vyměnil brankáře a místo Berniera poslal do branky Jamese Reimera.

„Poslal jsem Reimera do branky abych mu dal šanci připravit se na dnešní večer,“ řekl kouč. „Potřebujeme od Reimera velký večer a pak musíme hrát dobrý zápas. Myslím, že když hrajeme uspořádaně, tak nevypadáme špatně a když nehrajeme uspořádaně tak nevypadáme dobře.“

James Reimer se na zápas podle svých slov velmi těší a páteční zápas mu pomohl připravit se na dnešek.

„Je to další zápas… další šance… další příležitost. To je krásná věc na sportu. Doufám, že budu mít dobrý večer,“ řekl Reimer.

„Kdykoliv dostanete šanci, tak se to počítá. Myslím, že jsem tam šel a z velké části jsem se držel své hry, takže doufejme, že se to promítne do dnešního zápasu,“ dodal Reimer.

Kouč Mike Babcock naznačil, že se do sestavy vrátí pravděpodobně český obránce Roman Polák a také útočník Michael Grabner.

Předpokládaná sestava Maple Leafs:

21 van Riemsdyk – 43 Kadri – 28 Boyes
23 Matthias – 42 Bozak – 19 Lupul
26 Winnik – 16 Spaling – 15 Parenteau
47 Komarov – 24 Holland – 40 Grabner

2 Hunwick – 3 Phaneuf
51 Gardiner – 52 Marincin
46 Polák – 44 Rielly

Senators

Ottawa vyhrála svou úvodní zápas v nové sezoně na ledě Buffala Sabres 3-1 a v pátek se tým Ottawy vypravil na baseballové utkání Toronta Blue Jays v playoff MLB.

O dvě branky Ottawy se v prvním zápase sezony postaral první útok týmu. Obě dvě branky vstřelil útočník Kyle Turris a asistovali mu pokaždé Mark Stone a Mike Hoffman. Třetí branku přidal střelou do prázdné branky Buffala Curtis Lazar.

Stejně jako ve čtvrtek proti Buffalu by měl v brance Senators nastoupit Craig Anderson.

Zápas začíná v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

Napsat komentář