Snaží se Leafs o výměnu Berniera?

bernier 20160116Toronto Maple Leafs se podle spekulací snaží o výměnu brankáře Jonathana Berniera. Se zprávou přišel reportér deníku The Globe and Mail James Mirtle.

Maple Leafs jsou pět týdnů před uzávěrkou přestupů velmi reálně mimo hru o postup do playoff a Generální manažer Lou Lamoriello začíná hledat mezi kluby NHL zájemce o hráče Maple Leafs.

Mezi nabízenými hráči jsou většinou očekávaná jména veteránů v posledním roce jejich kontraktů – obránce Roman Polák nebo útočníci P.A. Parenteau a Shawn Matthias.

Překvapením ovšem může být nabídka brankáře Jonathana Berniera.

Ten má pro příští sezonu stále platnou smlouvu na 4,15 milionů dolarů. Jenže před sezonou zamýšlená jednička v brankovišti Maple Leafs se v letošní sezoně trápí. Z 21-ti zápasů vychytal Bernier pouze šest výher. Zkraje prosince strávil dokonce 10 dní v AHL. A přes určité zlepšení na přelomu roku sedí Bernier v posledních zápasech pouze na lavičce.

Druhému brankáři Jamesi Reimerovi končí po letošní sezoně smlouva a stane se v létě nechráněným volným agentem. Jenže není tajemstvím, že Reimer si přeje v Torontu zůstat.

Expert stanice TSN Darren Dreger minulý týden napsal, že Leafs by mohli mít na základě letošních výkonu zájem si Reimera udržet. Podle Dregera by to znamenalo pětiletou až sedmiletou smlouvu v hodnotě 4,5 – 5,5 milionů dolarů na sezonu.

Jak to celé v brankovišti Maple Leafs skončí se tak možná dozvíme už v nejbližších týdnech.

6 thoughts on “Snaží se Leafs o výměnu Berniera?

 1. určitě nechat Reimere, podepsat ho za 5 mega na 7 let. K němu jako dvojka Sparks a případně Bibeau. Berniera poslat do prvního týmu, kterej za něj něco nabídne, s jeho smlouvou a výkony ho budeme těžko udávat.

 2. Ahoj, neví někdo zda trvá zájem v Calgary o berniera? Jinak je fajn že tak uvažujou.Reimer za 5 mega ročně je moc,muj odhad 4 a něco malo navíc.Z nabízenych hráču sem překvapen s polakem doufam že zustane a eště tak parentau.Přidal bych tam jméno Grabnera.

 3. 08:56

  SPEKULACE – V Calgary se stále koukají po větší jistotě do brankoviště a zájem prý je o torontského Jonathana Berniera. Toho si nejspíš vyhlédl šéf klubu Brian Burke, jenž ho kdysi během společného působení v Torontu. Přitom sedmadvacetiletému vítězi Stanley Cupu s Kings se letos tolik nedaří, na první výhru čekal do půlky prosince a dokonce byl krátce přeřazen do AHL.

  Více na http://isport.blesk.cz/clanek/hokej-nhl/257004/online-sledujte-nejnovejsi-prestupy-a-spekulace-v-zamorske-nhl.html?utm_source=isport.cz&utm_medium=copy

  SNAD TO VYJDE

 4. Přidám můj zkreslený pohled na věc,protože si pořád myslím,že Bernier má ještě co nabídnout.
  Podepsat Reimera – může být nemám s tím problém i přes jeho častá zranění.Letos chytá výborně,ale i loni podával solidní výkony.
  Na 7 let ? Nesmysl – právě pro ta jeho zranění.
  Za 5,5 M ? Totální nesmysl.Elitní brankáři berou 7 a smlouvy si zaloužili po několika výborných sezonách.
  Pokud to bude někde na hranici Capu Berniera a toho se podaří vyměnit,tak to budu brát jako smysluplné.
  A pokud bychom za Berniera dostali dobrého obránce a draft,tak to by byla opravdu obrovská výhra.
  Jako protihodnotu bych bral i to druhý kolo draftu a hráče na farmu.S odečtem platu by mi to klidně stačilo.
  Myslím si navíc,že obránce brát nebudem,přijde Zaitsev,na farmě Percy a pokud dostane po TDL příležitost nahoře Brennen,tak věřím,že ji využije a nějakou sezonu u Leafs odehraje.
  M.

 5. Calgary by mohlo mít zajem, ale to by se museli zbavit jedno ze svých brankařů – Hiller a Ramo berou dohromady 8,3M.

  Můj tip je, že by Bernier mohl odejít do St.Louis – jednička Allen má potíže s kolenem.

  Možná taky Carolina – Ward má otřes mozku a po sezoně bude UFA.

  Nebo Arizona – Smith zraněnej a Lindback po sezoně UFA.

Napsat komentář