Probudí se útok Maple Leafs na ledě Bostonu?

20160202 - previewMAPLE LEAFS (17-22-9) at BRUINS (26-18-5)
Posledních 10: Toronto 1-7-2; Boston 5-4-1

Toronto Maple Leafs nastoupí v prvním zápase po All-Star Game na ledě Bostonu Bruins. Pro oba soupeře to bude čtvrtý vzájemný zápas v letošní sezoně. Všechny tři předchozí zápasy Maple Leafs prohráli. Naposledy 16. ledna na ledě Bostonu 2-3.

Po zápase čeká na fanoušky Maple Leafs velká a očekávaná událost. Klub Toronto Maple Leafs totiž představí v rámci nového dílu série THE LEAF: BLUEPRINT nové logo, které bude v příští sezoně součástí oslav stoletého výročí založení.

Maple Leafs

Toronto čeká zkraje února velmi těžký test. Šest z následujících sedmi zápasů odehrají Maple Leafs na ledě soupeře.

Maple Leafs podruhé v letošní sezoně prohráli devět z posledních 10-ti zápasů (1-7-2). Krátce před All-Star Game prohrálo Toronto dva zápasy na Floridě. Prohra 0-1 na ledě Tampy Bay byla třetím zápase v posledních 10-ti utkání, ve kterém Toronto nevstřelilo ani jednu branku.

Pouhých 11 vstřelených branek v posledních 10-ti zápasech dokazuje střelecké trápení. V sedmi z posledních 10-ti zápasů vstřelilo Toronto jen jednu a méně branek. V sedmi zápasech letošní sezony pak Toronto nevstřelilo ani jednu branku.

Střelecké trápení podtrhuje mizerná bilance v přesilových hrách. Za posledních devět zápasů nevyužilo Toronto ani jednu z 26 přesilovek.

Do branky se v dnešním zápase postaví James Reimer, pro kterého to bude 200. zápas kariéry.

Kouč Mike Babcock promíchal na pondělním tréninku celou sestavu včetně obranných dvojic a přesilovkových formací.

„Měli jsme hodně brankových příležitostí, ale nevyužili jsme je. Měli jsme tunu přesilovek, ale nevyužili jsme je. Musíme přijít na způsob, jak vstřelit nějaké branky. Prošli jsem si tím zkraje sezony a procházíme tím právě teď. Musíme i nadále tvrdě bojovat a pracovat abychom tím prošli,“ řekl kouč.

V prvním formaci na přesilovku zamýšlí Mike Babcock nasadit pouze jediného obránce Riellyho zatímco ve druhé řadě na přesilovou hru trénovali Gardiner společně s Phaneufem.

Přesilové formace:
Rielly
Parenteau-Lupul-Matthias-Bozak

Gardiner-Phaneuf
Kadri-Komarov-Holland

Útočné formace:
Holland-Kadri-Komarov
Grabner-Bozak-Parenteau
Matthias-Spaling-Winnik
Lupul-Froese-Clune
Boyes

Obranné dvojice:
Hunwick-Rielly
Phaneuf-Corrado
Gardiner-Polák
Marinčin

Na tréninku se objevil také Leo Komarov, který se přes víkend účastnil Zápasu hvězd v Nashville. Podle svých slov má stále dostatek sil a chtěl si vyzkoušet nové brusle, které dostal.

Maple Leafs mají téměř jistotu, že letos to playoff nepostoupí, přesto podle kouče nemůže dojít k tomu, že by Leafs zbytek sezony vypustili.

„Chcete mít dobrý tým. Máte 23 motivovaných hráčů v kabině. Řekněme, že pokud nejste (motivováni), tak tady nemůžete být.“

Bruins

Boston se drží v těsném boji o postup do playoff navzdory prohře 2-6 v posledním zápase s Anaheimem Ducks. Bruins jsou  na jednom ze dvou míst určených pro divokou kartu a jsou stále v kontaktu s Detroitem a Tampou Bay v Atlantické divizi na které ztrácí pouze jeden bod.

V posledních sedmi zápasy si Bruins připsali pět výher včetně zápasu s Maple Leafs.

V loňské sezoně byl Boston ve stejné situaci ale prohrál poslední tři zápasy základní části a skončil o dva body za Pittsburghem.

„Může se toho hodně stát a viděli jsme to minulý rok,“ řekl útočník Brad Marchand.

Pondělí trénink vynechal útočník Patrice Bergeron, který hrát All-Star Game a kouč Claude Julien mu dal den volna.

Zápas proti Anaheimu nedochytal brankář Jonas Gustavsson, který měl opět potíže s nepravidelným srdečním tepem. Boston zapsal Gustavssona v pondělí na listinu zraněných hráčů a z AHL povolal Malcolma Subbana.

Zatím není jisté, kdo nastoupí v dnešním zápase proti Torontu protože také Tuukka Rask hrál nedělní Zápas hvězd.

Úvodní vhazování je naplánováno v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

Napsat komentář