Bitva o Ontario. Leafs hrají na ledě Senators

20160206 - previewMAPLE LEAFS (19-22-9) at SENATORS (23-23-6)
Posledncíh 10: Toronto 3-5-2; Ottawa 3-7-0

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes večer na ledě Ottawy Senators ke druhém vzájemnému zápasu v letošní sezoně. Na začátku října prohráli Leafs na domácím ledě 4-5 po samostatných nájezdech.

Maple Leafs

Toronto vyhrálo ve čtvrtek na domácím ledě druhý zápas v řadě, ve kterém smazalo ve třetí třetině náskok soupeře. V úterý vyhráli Maple Leafs na ledě Boston v prodloužení, zatímco ve čtvrtek rozhodl zápas s New Jersey P.A. Parenteau ve druhé sérii samostatných nájezdů.

Proti Ottawě se do branky Toronta postaví opět James Reimer, který v posledních dvou zápasech pochytal 71 ze 76 střel. V zápasech proti Ottawě se Reimerovi tradičně daří. V 18 zápasech má bilanci 11-3-2 a tři vychytaná čistá konta (nejvíce v kariéře. Z toho dvě právě na ledě Senators.

V 11-ti zápasech v Ottawě jsou jeho čísla ještě famóznější. Bilance 8-2-0, úspěšnost zásahů 95,1% a průměr 1,83 inkasovaných branek na zápas.

Po osmi odehraných zápasech v řadě během ledna a února se do AHL vrací útočník Rich Clune. V útoku Byrona Froese bruslil na dnešním rozbruslení Brad Boyes, který se tak pravděpodobně po pěti zápasech na tribuně vrátí zpět do sestavy.

Pravděpodobná sestava:
Holland-Kadri-Komarov
Grabner-Bozak-Parenteau
Matthias-Spaling-Winnik
Lupul-Froese-Boyes

Hunwick-Rielly
Phaneuf-Corrado
Gardiner-Polák

Senators

Ottawa prohrála tři zápasy v řadě a pět z posledních šesti zápasů. Po čtvrteční prohře 2-7 na domácím ledě s Edmontonem uspořádal klub dokonce míting hráčů za zavřenými dveřmi.

Po loňském postupu Senators do playoff přes divokou kartu ztrácí tým 30 zápasů před koncem základní části na postup šest bodů.

„Máme stále sebejistotu v našem týmu,“ řekl útočník Zack Smith.

V posledních šesti zápasech inkasovala Ottawa devět branek v 19-ti oslabení což znamená úspěšnost oslabení mizerných 47,4%.

Kouč Ottawy Dave Cameron potvrdil, že se do branky v dnešním zápase postaví Craig Anderson. Jeho průměr inkasovaných branek v posledních třech zápasech s Torontem je 3,51 GAA.

Ottawa ovšem bodovala s Maple Leafs v posledních pěti zápasech.

Úvodní vhazování je naplánováno v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

3 thoughts on “Bitva o Ontario. Leafs hrají na ledě Senators

 1. Tak jsem vydržel třetinu,na víc jsem neměl.
  Trochu se obávm,že za hráče jako Grabner,Matthias,Boyes nedostanem ani ty třetí kola draftu,protože jsou fakt naprosto strašní,Specielně Matthias není schopen přihrát za celý zápas přesně na hokejku víc jak jednou, dvakrát.

 2. http://thehockeywriters.com/toronto-maple-leafs/ zajmavé články,překlad jen přes googel tak sem to čet s rezervou a domyšlel ale zaujalo,pokud někdo umi anglicky a chtělo se mu to přeložit srozumitelně rád si počtu dík.Zápas sem neviděl a na příme přenosy už nekoukam(nervy nevydrží) proto když vyhrajem stáhnu záznam.

 3. Tak otázka Kadri-Bozak je velmi žhavá.
  Já jsem zaujatý,42 je můj oblíbenec,takže se kloním na jeho stranu.Je tedy pravda,že pokud nehraje s JVR,nebo Kesselem,tak je poloviční,ale hraje oslabení,dlouhodobě má slušné vhazování.
  Pokud se z Kadrim počítá na centra 3-tího útoku,tak fajn,co ale dostane za peníze ale hlavně co bude chtít?Letos se zlepšil dozadu a vylepšil i to vhazování,ale 5,8% ůspěšnost střelby jako Winnik?Není to hráč na obě strany hřiště,
  Pokud půjdem do příští sezony se stamkosem a Nylanderem ,Bozaka opravdu nepotřebujem,ale jinak si myslím,že by citelně chyběl.

Napsat komentář