Toronto opouští kapitán Dion Phaneuf!

Ottawa Senators v Toronto Maple LeafsToronto Maple Leafs dnes vyměnilo kapitána Diona Phaneufa do Ottawy Senators. Součástí celé dnešní velmi překvapivé výměny bylo celkem devět hráčů.

Společně s Dionem Phaneufem odchází do Ottawy útočníci Casey Bailey, Matt Frattin a Ryan Rupert a také obránce Cody Donaghey.

Naopak k Maple Leafs přichází český útočník Milan Michálek a také útočníci Colin Greening, Tobias Lindberg a obránce Jared Cowen. Maple Leafs získali také volbu ve druhém kole draftu 2017.

Ani jeden z týmů si zároveň neponechal část platu žádného z hráčů. Výsledkem trejdu se tak zdá, že si Toronto uvolnilo prostor pod platovým stropem. Jeho současná sedmiletá smlouva, kterou s Maple Leafs podepsal poslední den roku 2013 s ročním platem 7 milionů dolarů je platná ještě dalších pět let.

Dion Phaneuf nebyl daleko k výměně již v loňské sezoně. Tehdy se ho těsně před uzávěrkou přestupů snažil získat Detroit Red Wings, který vedl na lavičce současný kouč Maple Leafs Mike Babcock.

Více informací o výměně přineseme v podrobnějším článku a také vám přineseme ohlédnutí za kariérou Diona Phaneufa v dresu Maple Leafs.

9 thoughts on “Toronto opouští kapitán Dion Phaneuf!

 1. Jo, tak Dion mi bude chybět… ted jsem zvedav jak to bude zvladat obrana.

 2. to sem nečekal ale jak čtu že toronto dělá prostor pod platovým stropem tak mi to nesedi:michalek 4 000 000,cowen 3 100 000 ,greening 2 650 000 a to vše i v další sezoně

 3. štěpáne asi lze jen těžko předpokládat, že se někdo z těchto hráčů u Leafas uchytí na déle než do konce sezóny 😉

 4. Přesně tak, navíc třeba Michálek se vůbec nepočítá do stropu, je na LTIR – list dlouhodobě zraněných.

  víc v článku zítra.

 5. http://stats.nhlnumbers.com/teams/TOR?year=2016
  Vypadá to tak, prostor ano, ale spíš až po 2016/17
  Určitě to přinese trochu víc flexibility při trejdech. Výměna hráčů kteří teď přišli bude snadnější.
  Dion chybět bude, vypadá to na vyšší výběr v draftu a víc času na ledě pro mladší hráče.

 6. ty vole, ten Horton je to je král 😀 tomu říkám život, nemusíš ani hnout brvou a prostě ti na účtě ročně přistane 6 mega dolarů ještě několik let 😀

 7. tak to jsem fakt nečekal. Myslel jsem, že k tomu dojde až v červenci a teď půjdou jen malé ryby jako Bozak, Lupul apod. Napadá mě hříšná otázka, zda půjde i Polák. Ano, končí mu smlouva a dostali bychom i trade ve 2. či 3. kole, ale nemáme jich už dost? Mně by se tam líbil pro svoji obětavost, ačkoliv kanadské komentáře jsou (byly) dosti drsné na jeho adresu.

 8. Pro mně tedy překvapení,že do Ottawy.
  Prostor jsme si z dlouhodobého hlediska udělali,ale jak psal Cammaris,příští rok jsme momentálně zasekáni nepotřebnými hráči.
  Pochybuji,že se je podaří vyměnit,byd jen za nějaké pozdější kola.
  I přes to – celkově si myslím,že dobrý obchod,Lindberg má potenciál 2 kolo draftu taky není k zahození i z hlediska dalších výměn.
  Dion mě osobně výrazně nevadil,kromě jeho zákeřných odplat,když ho někdo trefil.V Torontu to měl s fans hodně těžký z mého pohledu dost nespravedlivě.
  (Určitě to bylo ovlivněno vysokou smlouvou,ale že mu někdo nabídne velkou smlouvu není jeho problém)
  Nevím jestli mu přát,aby se nějak výrazně zvedl,když je u našeho „nepřítele“,ale rozhodně mu nepřeji aby šel herně dolů.

Napsat komentář