van Riemsdyk a Lupul v letošní sezoně dohráli

van Riemsdyk 20151222Toronto Maple Leafs ve čtvrtek oznámili, že útočníci James van Riemsdyk a Joffrey Lupul budou chybět až do konce letošní sezony.

Van Riemsdyk chybí od zápasu 9. ledna na ledě San Jose Sharks kvůli zlomené noze a jeho léčba měla podle původních předpokladů trvat 6-8 týdnů. Podle nejnovějších odhadů by měl JVR začít během dvou až třech týdnů bruslit. Klub se ovšem rozhodl nechat van Riemsdyka mimo hru do konce letošní sezony aby měl dostatek času k doléčení.

Druhý ze zkušené dvojice útočníků, Joffrey Lupul, nastoupil naposledy 6. února v zápase na ledě Ottawy Senators. Od té doby chybí kvůli kýle. V pondělí Lupul podstoupil operaci, která ho vyřadila do konce letošní sezony.

Mimochodem van Riemsdyk byl před svým zraněním nejproduktivnějším hráčem Maple Leafs. Ve 40-ti zápasech posbíral 29 bodů za 14 branek a 15 asistencí. Joffrey Lupul si připsal ve 46-ti zápasech 14 bodů za 11 branek a tři asistence.

Po sérii zranění, kromě van Riemsdyka a Lupula chybí Torontu také například útočníci Bozak a Leo Komarov (suspendován) nebo obránce Matt Hunwick a spolu s výměnami, které Leafs v únoru provedli nastoupilo ve čtvrtečním zápase s Carolinou celkem devět hráčů, kteří hráli v letošní sezoně víceméně za Toronto Marlies v AHL.

A další hráči pravděpodobně přibudou.

Na posledních zápasech Maple Leafs těsně před pondělní uzávěrkou přestupů se pohybuje velké množství skautů z ostatních týmů a s největší pravděpodobností sledují například útočníka P.A. Parenteaua. Ten ve čtvrtek vstřelil svou 16. branku v sezoně a mohl by se stát vítanou posilou pro tým s ambicemi v playoff.

Skauti Maple Leafs včera naopak sledovali zápas Columbusu Blue Jackets s New Jersey Devils.

5 thoughts on “van Riemsdyk a Lupul v letošní sezoně dohráli

 1. 9 hráčů z Marlies? Hmm, dobrý. Možná dojde i na Nylandera 🙂 Kanadský glosátor se ptal, zda by Marlies porazili Maple Leafs? Odpovědí bylo že nikoliv, protože Marlies už v MPL hraje 🙂
  Ale k tématu: čekal jsem, že Lupul půjde (nebo spíš jeho cap hit půjde). Krom Hortona, který je ale na LTIR, je to náš nejdražší hráč – 5,2M.

 2. je to tak, máme teď tak trochu Marlies v NHL.
  Tento týden jsem četl informaci, že Lamoriello aktivně nabízí Lupula k výměně, ale to asi teď padlo. Jestli ho Lou dokáže vyměnit, tak to bude pecka.
  Lupul je dobrý hráč, ale až moc často zraněný.

 3. od té doby, co vyměnili Clarksona za hráče, který už nikdy nebude hrát a současně je MPL považováno za vítěze tohoto tradu, tak bych se nedivil ničemu 🙂

 4. Lup už nám nic nepřinese,ale myslím,že ho nepůjde vyměnit.
  Spíše mě straší přítomnost našich skautů na zápase Devils po předchozích spekulacích o Zajacovi.

 5. Tak jsem zvědav jestli Berniera vytrejdujou taky anebo u Leafs zůstane. Možná by mu tohle mohlo i pomoct
  Každopádně přeji Reimerovi vše nejlepší

Napsat komentář