„Perfektní sezona“ pro Maple Leafs

20160305Trochu úsměvné při pohledu na tabulku. Nicméně skutečně je to tak. Toronto je asi jediným kanadským týmem, který v této sezoně nezklamal. Organizace dělala přesně to, co se od týmu v přestavbě čeká. Možná až nad míru dobře.

Maple Leafs se zbavili smluv s nechtěnými hráči, získávali volby v draftu a dostatek proher jim dává naději na vysoký výběr v draftu. Pokud Leafs prohrají v sobotu večer s New Jersey Devils v normální hrací době, zůstanou poslední a budou mít ze všech týmu nejvyšší šanci na zisk Austona Matthewse.

Insider stanice SportsNet Eliotte Friedman poskytl svůj pohled na letošní sezonu Toronta. Podle něj mohou být všichni ve vedení organizace spokojeni s tím, jak věci šly. A to i navzdory jejich tragické bilanci.

„Myslím si, že to byla ideální sezona pro Maple Leafs,“ říká Friedman. „A perfektní pro ně bude, protože pravděpodobně ukončí sezonu na posledním místě s největší šanci na první volbu v draftu.“

„Co dalšího se v organizaci stalo? Jejich farma v AHL byla fantastická a nejspíše si půjde v play-off AHL pro Calder Cup. Všichni jejich mladí a talentovaní hráči dostali šanci zahrát si v NHL, s výjimkou Mitche Marnera. Morgan Rielly udělal v tomto roce velký pokrok a vypadá, že by mohl být opravdu dobrým obráncem. A také z ostatních hráčů můžete mít mnohem lépšé pocit než loni touto dobou,“ popisuje Friedman.

„Myslím si, že celá organizace, i když může skončit jako úplně poslední v celé lize, může mít ze sebe mnohem lepší pocit.“

V loňské sezoně byli fanoušci k týmu hodně negativní, což už ale letos neplatilo. Právě naopak. Fanoušci se smířili s novým plánem a ten plně akceptují. Žádné dresy na ledě, žádný pískot a bučení, když se nedaří.

Takže hráči budou moct po posledním zápase odejít se vztyčenou hlavou, o čemž svědčí i poslední zápas proti Flyers.

„Neměli jediný důvod tento zápas vyhrát a bylo tam mnoho momentů, které jim to mohlo umožnit,“ poukazuje Friedman. „Ale ve druhé třetině, na konci třetí třetiny a v prodloužení hráli na sto procent. Já vím, mnoho fanoušků si muselo říkat: „Cože?!“ Ale to jim dává velké plus. Makali i když jim na rozdíl od soupeře o nic nešlo.“

V posledním zápase letošní sezony čeká na Toronto New Jersey. A ani jednomu týmu už o nic nepůjde. Pokud Toronto prohraje v základní hrací době, zajistí si poslední místo a 20% šanci na zisk první volby draftu. Pokud budou Maple Leafs bodovat, bude záležet na výsledku Edmontonu Oilers, kteří hrají na ledě Vancouveru.

Friedman sice řekl, že Brendan Shanahan a Lou Lamoriello by si proti Devils kvůli draftu přáli radši prohrát, ale neměli by nikdy hráče instruovat k tomu, aby zápas prohráli. A to především nyní, když je v týmu tolik mladých kluků.

„Nikdy nemůže přijít a říct hráčům, aby prohráli,“ upozorňuje Friedman. „Navíc pokud kolem sebe máte mladé hráče. A to, i když jste nyní špatným týmem a děláte to pro budoucnost. Nikdy nesmíte dát hráčům najevo, že prohrát je v pořádku. Takže si uvnitř budete říkat, nevadí, když prohrajeme, ale nesmíte dovolit, aby si to samé mysleli i hráči,“ uzavírá Friedman.

One thought on “„Perfektní sezona“ pro Maple Leafs

 1. Přidám můj pohled.
  Sezona asi opravdu dle předpokladů i s konečným umístěním.(na lepší než 27 jsem nás neviděl).
  Velký + zbavení se kontraktů s hráči,které nechceme.Za ně máme Michálka(kterého asi chceme),Greening (který by mi nevadil)a Cowen,kterého dle všech dostupných info budeme vyplácet.( což nás bude kromě jeho odstupnýho stát na cap hitu 100K během dvou let,což je bomba http://www.generalfanager.com/buyouts/1439?day=15&year=2016).
  Největším přínosem z mého pohledu je určitě vyzkoušení mladých z Marlies.
  Krásně nám to ukázalo,že cestou EDM to nepůjde ani u nás,u Marlies všichni hrají velmi dobře,ale na NHL to u většiny zatím není.A pustit nahoru všechny najednou taky nepůjde.
  Před cca měsícem se někdo ptal na T.J.Brennana,v jeho věku už to na NHL nebude.
  Leivo,Leipsic,Arcobello,Kapanen?Jsem zvědav.
  Mě hodně zaujali Hyman a Soshnikov,tam bych se nebál je nahoru pustit už od příští sezony.
  Nylander – zkraje musím napsat,že jsem byl letos bez GCL,částečně kvůli zdražení,částečně kvůli času a očekávané špatné sezoně,takže jsem koukal pouze na sestřihy.Nicméně okolo velikonoc jsem měl možnost vidět celé zápasy s ANH a BOS.V těchto zápasech ho Babck stavěl na elitní lajny soupeře.Bruslařsky a herní orientací naprosto v pohodě stíhal,ale co se týče přijímání tvrdosti a ochoty trochu jí rozdat při bránění v obranném pásmu to nebylo dobré.V určitých momentech jsem skoro viděl Philla-velký oblouk a natažená hokejka.
  Kdo jste viděl více zápasů full,tak prosím hoďte info jak to vidíte vy..

  Do dlaší sezony potřebujeme
  Golmana,možná dva.Bernier na konci sezony ukázal,že chytat umí,ale pod tlakem prostě hoří.Sparks podle mne ukázal,že na NHL zatím nemá.(Pokud by jsme dostali třeba k Howardovi něco navíc,nebál bych se ho,pokud tedy nepustí Mrázka).
  Obrana – Rielly,Gardiner,Marinčin (velké zlepšení poslední 2 měsíce) Hunwick(naopak druhá půlka sezony sešup dolu) ,podespat – Zaitsev,Polák,doplnit CCC- Corrado Carrick,Campbell.
  Útok.Centři Bozak,Nylander,Kadri (já osobně bych Nazema vyměnil)
  Stamkose vzhledem k očekávanéhu platu už ani nechci,Radulova taky nechci(pokud neodejde Kadri,dva magoři jsou moc)
  Na draftu asi budem dost měnit,scoutink máme skvělej,tak snad se povede nějaká bomba.

  Jinak ještě doplním,co se tu moc nikde moc nepsalo,že za tu první volbu Pitt jim posíláme naše druhé kolo.

  Dotáhnout Marlies do finále Calder cupu,nebo rovnou ho vyhrát,žejo.

  Jsem se rozepsal jdu si dát řízek na doplnění energie a pivo abych po obědě lépe usnul.
  Martin

Napsat komentář