Výměny, podpisy a spekulace. Kdo by mohl posílit Leafs?

Stamkos Tampa BayUž se to pomalu rozjíždí. Spekulace, podpisy, výměny. Trh s volnými hráči se otevře 1. července a nudit bychom se rozhodně neměli. Vzhledem k expanzi NHL do Las Vegas a rozšiřovacímu draftu, se budou muset týmy zbavit některých svých klíčových hráčů, aby o ně jen tak nepřišly právě v rozšiřovacím draftu.

To se týká především gólmanům. Což musí těšit každého fanouška Leafs. Toronto zoufale hledá gólmana číslo jedna pro budoucí roky. Jonathan Bernier na to zjevně nemá. James Reimer měl povedenou část sezony, kdy opravdu zářil, ale poté byl vyměněn do San José a tam si moc nezachytal. Těžko říct, jak na tom bude a o kolik peněz bude stát. A zda za ty peníze bude vůbec stát. Za několik povedených zápasů by se určitě nevyplatilo dát Reimerovi dlouhodobou smlouvu s ročním příjmem 5 – 6 miliónů dolarů.

Těžko říct, zda o Reimera bude u Maple Leafs ještě zájem. Zatím se neobjevily ani spekulace. Ty naopak kolují okolo jiného gólmana. Anaheim se zjevně bude muset zbavit šestadvacetiletého Frederika Andersena. Podle Pierre LeBruna (insider ESPN a TSN) o něj projeví Leafs zájem. Stejně tak ale i Calgary, které však stojí nejvíc o Fleuryho. Andersen je stále mladý gólman, který potvrdil, že může být jedničkou. Pro Maple Leafs asi ideální volba.

V rozšiřovacím draftu, který se bude konat příští rok se vstupem Las Vegas do NHL, budou moci týmy chránit jen jednoho gólmana. Takže mají na výběr ze dvou variant. Risknout, že si jednoho ze své dvojice kvalitních brankářů Vegas nevybere, nebo ho vyměnit a nepřijít o něj případně úplně zadarmo v draftu. Takové problémy bude mít třeba Pittsburgh – Fleury, Murray. Tampa – Bishop, Vasilevskij. Boston – Rask, Subban. Mohlo by tak být z čeho vybírat. Což je dobrá zpráva pro Leafs, kteří po brankáři určitě sáhnou také v nadcházejícím draftu.

Nedávno se také objevily spekulace okolo první volby Toronta v letošním draftu. Leafs se chystají vzít Austona Matthewse, který by se měl hned usadit v týmu pro NHL. O rodáka z Arizony projevil zájem údajně právě tým z Arizony. Mluvilo se o tom, že Coyotes nabídli Torontu své dvě volby v prvním kole draftu a někoho z dvojice Domi – Dvorak. To však GM Kojotů John Chayka popřel a označil za směšné spekulace. Ovšem potvrdil, že jsou s Leafs v kontaktu a stále se spolu o něčem baví. Jen těžko se dá ale předpokládat, že by dokázali podat tak skvělou nabídku, aby se Leafs své první volby vzdali.

První volba asi na výměnu nevypadá. To 30. a 31. celkový výběr už hratelný je. Reportér Sportsnet Damien Cox se třeba vyjádřil, že by Leafs mohli tyto volby vyměnit za nějakou vyšší v 1. kole a získat tak k Matthewsovi i nadějného obránce, kterého společně s brankářem, potřebují daleko víc než útočníka.

Těžko pak předpokládat, co čekat od Toronta na trhu s volnými hráči. Jak už bylo psáno, snaha získat brankáře by být mohla. Ale co dál? To jedno velké jméno, na které se fanoušci Leafs třesou ze všech nejvíc, si nechme až na závěr. Podívejme se nejprve na obránce.

Dá se očekávat, že v nejbližších dnech by měl smlouvu prodloužit Martin Marinčin, kterému letos kontrakt končí. Počítá se s Riellym, Gardinerem, nebo nově příchozím Zajtsevem. Zkušenosti dodá Matt Hunwick a sáhnout se dá i na farmu, kde se velmi dobře prezentoval třeba dvaadvacetiletý Connor Carrick.

Nepočítejte s tím, že se Leafs poženou na trh shánět zkušené obránce, kteří si řeknou o plat nad 6 miliónů ročně. Na to ještě tento tým připraven není. Pomýšlet by se mohlo na Romana Poláka, který nás opustil před trade deadline a připustil, že návrat do Toronta nezavrhuje.

Hodně zajímavé jméno však hledejme v jiném kalifornském týmu. Pětadvacetiletý Fin Sami Vatanen je v Anaheimu kandidátem na výměnu. Letos mu jako chráněnému hráči končí smlouva a Ducks ho zjevně nedokáží udržet s ohledem na finance. Vatanen letos zaznamenal 38 (9+29) bodů v 71 zápasech za Anaheim. Je to mladý obránce, který se stále může rozvíjet. Zároveň ale natolik schopný a zkušený, že by v Torontu mohl nastupovat klidně i v první obrané dvojici. Jeho jméno bylo spojováno také s Oilers. Ti hledají kvalitního obránce a mohou nabídnout třeba 4. výběr v draftu, či Ryana Nugenta-Hopkinse. Žádné konkrétní spekulace o zájmu Leafs o Vatanena zatím nejsou, ale je to jedna z logických možností.

Co se týče útočníků, tak Leafs by se určitě rádi zbavili Joffreyho Lupula a Tylera Bozaka. Jejich velké a dlouhodobé smlouvy jsou největším problémem pro finanční strategii klubu. Dále jsou tu také poměrně štědře placení Michálek a Laich. Ovšem oběma smlouva končí po sezoně 2016/17. Jelikož Leafs zas tak nutně nepotřebují uvolnit místo pod platovým stropem, zjevně si je nechají a to i vzhledem k jejich zkušenostem. Je tu možnost jejich vykoupení, ale není to nutné. Výměně by se Lou Lamoriello taky nebránil, ale jen těžko se dá očekávat, že by o ně někdo momentálně jevil zájem.

Podepsat novou smlouvu by měl P. A. Parenteau. Ten byl v Torontu velmi spokojený a obzvlášť s prací Mikea Babcocka, který mu na ledě dával dostatek prostoru. Obě strany už zahájily jednání o nové smlouvě.

Velkým úspěch by pak byla zmiňovaná výměna Bozaka s Lupulem, jenž dohromady pohltí téměř 10 miliónů z platového stropu. Bude to však fuška. Především pro Bozaka se bude hledat místo v sestavě Leafs velmi těžko, když přijde Matthews a na centru můžou působit také Nylander, nebo Marner. O Kadrim ani nemluvě. No a pak je tady ještě jeden potencionální centr.

Který? No přece Steven Stamkos!

Ó jak to krásně zní a srdce fanoušků Leafs plesá, když si představí tuto domácí superhvězdu ve svém milovaném týmu. To by bylo! Má to ale i několik problémů a překážek.

Podle časopisu The Hockey News je Stamkos největší hvězdou v historii NHL, která se kdy na trhu s volnými hráči objeví. Pokud se tedy během následujících 12 dní nestane zázrak a neprodlouží smlouvu s Tampou Bay. Pokud ne, strhne se o něj bitva napříč celou ligou. Kdo by přece takového kanonýra nechtěl, že? Mezi hlavní kandidáty na zisk Stammera patří kromě Toronta také Buffalo, Montreal, Detroit a NY Islanders. Alespoň tak to uvádí USA Today.

Každý tým má něco do sebe, každý má nějaké mouchy. Do karet Leafs hraje to, že právě z Toronta Stamkos pochází a byl by tady doma. Pro každého hráče, jehož srdce patřilo v dětství Maple Leafs, je vždy velkým lákadlem za tento klub nastoupit. Vedle toho tu na Stamkose čeká asi nejlepší možný trenér, kterého by si mohl přát. V loňském play-off si Stamkos zrovna nerozuměl s Jonem Cooprem, který vede Tampu, a hned se spekulovalo, že i to by mohl být jeden z důvodů, proč by mohl chtít Tampu opustit. Po letošní sezoně se však vyjádřil jasně a sdělil, že by na Floridě rád zůstal. Ale známe takové řeči k novinářům. Lou Lamoriello by mohl vyprávět. Během sezony vychvaloval Phaneufa a básnil, jak je pro Toronto důležitý. Pár dní poté, byl ale vyměněn do Ottawy. Takže…

Překážkou pro Leafs jsou také daně. Ty jsou v Kanadě vyšší než v USA a speciálně pak Toronto má jedny z nejvyšších v zemi. To znamená, že Stamkos by ze své smlouvy odváděl mnohem víc peněz státu, než kdyby byl třeba právě v Tampě, kde jsou naopak daně jedny z nejnižších daní v USA. To by však Toronto mohlo šalamounsky vyřešit.

Maple Leaf jsou na rozdíl od Bolts velkou značkou, obrovským trhem a nejbohatším týmem celé NHL, který má v zádech hromadu sponzorů a partnerů. Přes ty by Leafs mohli Stamkosovi domluvit výhodné reklamní smlouvy. Co by tak Stammerovi vzaly daně, to by si mohl vydělat jako reklamní tvář partnerů Maple Leafs.

Co se však týká sportovní stránky, musel by se obávaný kanonýr smířit s tím, že by si na úspěšnou éru a hru o Stanley Cup musel ještě nějaký ten rok počkat. Z Tampy, která patří mezi špičku NHL, by naráz přišel do týmu, jenž zatím ještě stále patří na jeho chvost. Je tak i otázku, jaké jsou Stamkosovi priority. To se dozvíme až na trhu s volnými hráči, kde Steven dá své konečné rozhodnutí. Loni se Torontu povedlo sehnat nejlepšího možného trenéra v celé NHL. Povede se mu podobný úspěch i v případě Stamkose?

6 thoughts on “Výměny, podpisy a spekulace. Kdo by mohl posílit Leafs?

 1. Nový web nechci po prvním shlédnutí hodnotit v anketě, která má dost nekompromisní volby. =) Nemám, jako spousta lidí, změny moc rád. Ale zde to zatím působí přeledně. Třeba na nhl.com jsem téměř přestal chodit, po změně webu… ale ti nemají ani tak dobré barevné provedení ;).
  A jinak bych v naší bráně rád viděl Bishopa.

 2. Bishop by byl super,ale to je asi nereálný.
  Golmana potřebujem,to je jasný,tak jsem zvědav jak se k tomu vedení postaví a co vymyslí.
  Zatím nemáme problém s prostorem pod stropem,takže nejsou nereálný ani Howard a MAF.
  Reimera hodně budou chtít podle mne v Calgary.
  Já bych si dokázal představit toho Andersena,nebo Raantu u NYR.
  Zkusil bych toho Poláka na rok,dva.
  Vatanena moc reálně nevidím,pokud se chytí Zaitsev,popřípadě Carrick,nebude pro něj místo,navíc bude chtít dost peněz.
  Co se týče Lupula,tak ten je asi nevyměnitelný.
  Bozak – ode mne samozřejmě zaujatě-nechal bych ho.(jestli se Kadri nesklidní,tak bych ho nepokrýval a nechal jít a Bozak super náhrada).
  M.

 3. Golmana potřebujem,to je jasný,tak jsem zvědav jak se k tomu vedení postaví a co vymyslí.
  Zatím nemáme problém s prostorem pod stropem,takže nejsou nereálný ani Howard a MAF.
  Reimera hodně budou chtít podle mne v Calgary.
  Já bych si dokázal představit toho Andersena,nebo Raantu u NYR.
  Zkusil bych toho Poláka na rok,dva.
  Vatanena moc reálně nevidím,pokud se chytí Zaitsev,popřípadě Carrick,nebude pro něj místo,navíc bude chtít dost peněz.
  Co se týče Lupula,tak ten je asi nevyměnitelný.
  Bozak – ode mne samozřejmě zaujatě-nechal bych ho.(jestli se Kadri nesklidní,tak bych ho nepokrýval a nechal jít a Bozak super náhrada).
  M.

 4. Angi děkuju. Ke změně mě vedly asi dva důvody. Chtěl jsem udělat web modernější a použitelnější v mobilních zařízeních…starý grafický vzhled se nepřizpůsoboval automaticky podle displeje. Tenhle nový to už umí.

  Každopádně ještě chci doladit několik drobností jako jsou například některá anglická slova, která mi nejdou v kodu přeložit.

  Když bude mít kdokoliv další připomínky, tak budu jen rád. Děláme web především pro vás 🙂

 5. off topic k webu, poslal bych to email, ale nevím kam:
  1) nový vzhled ke dobrý, ale
  2) pod oknem, kde se dynamicky mění obrázky a články, jsou další statické články (aktuálně), které přesně kopírují ono „dynamické“ okno. To mi přijde jako zbytečné dublování. Do toho jsou vedle tohoto létající – dynamického okna další statické obrázky s odkazy na další články, z nichž se některé opět opakují. Toto nechápu a za mě osobně bych nechal jen ten dynamický skript a pouze jedno statické okno s odkazy na další články. Nicméně měly by zde být ta podmínka, aby se články v tom měnícím se okně nedublovaly aneb co je ve statickém, není v dynamickém. Celá tato koncepce dělá první pohled na stránky chaotickými. Možná se to časem změní, ale teď to moc nechápu.
  3) okno speciály bych seřadil chronologicky od nejnovějšího po nejstarší, ne naopak. Já hledám aktuální informace, ne staré.
  Pavel

 6. Pavle děkuju za názor.
  Toho zdvojování článků je opravdu hodně. Podívám se na to a upravím to.
  Jinak přidal jsem kontaktní info do patičky stránky.

Napsat komentář