Sezona byla rozlosována. Co čeká Leafs v základní části?

Kostky jsou vrženy. Jinak řečeno, sezona NHL byla rozlosována. Toronto už ví kdy, kde a s kým se utká v sezoně, která bude pro Maple Leafs opravdu historickou.

Kolotoč utkání se roztočí 13. října od 1:00 středoevropského času, kdy se Leafs představí na ledě Ottawy. Hned na úvod tak budeme mít možnost sledovat atraktivní bitvu o Ontario, okořeněnou přítomností Diona Phaneufa v dresu Sens. Poprvé po sedmi sezonách tak nebude prvním soupeřem Toronta rival z Montrealu.

První domácí utkání pak čeká Leafs následně v neděli 16. října od 1:00. Soupeřem bude další z rivalů – Boston Bruins.

Nejdelší domácí série zápasů čeká Leafs v prosinci, kdy od 11. do 19. sehrají hned pět zápasů. Naopak nejdelší venkovní série na ledě soupeřů přijde na přelomu ledna a února, kdy svěřenci Mike Babcocka čeká šest utkání na ledě soupeřů.

Celkem pak na Toronto čeká 18 back-to-back zápasů. Listopad, únor a březen budou zase nejnáročnější měsíce, jelikož Leafs ve všech shodně čeká 14 duelů.

Nejvíce zápasů (22) odehraje Toronto tradičně v sobotu. V úterý a ve čtvrtek to bude po 18-ti zápasech.

NHL zároveň drží klíč rozpisu a Maple Leafs se tak s každým soupeřem potkají nejméně dvakrát, z toho jednou v zápase venku. To znamená, že se Leafs představí opět ve všech arénách v NHL, tak jak tomu je vždy od poslední výluky.

Nejčastějším soupeřem bude s pěti zápasy Buffalo Sabres a Florida Panthers.Čtyři zápasy odehrají Maple Leafs proti Bostonu, Detroitu, Montrealu, Ottawě a Tampě Bay.

Třikrát se Toronto utká s týmy z Metropolitní Divize. Dvakrát potom z obou divizí v Západní konferenci.

Ještě před začátkem základní části proběhne přípravný kemp Maple Leafs stejně jako v loňské sezoně v Halifaxu v Novém Skotsku. Toronto odehraje celkem osm přípravných zápasů včetně jednoho přímo v Halifaxu. Soupeři v přípravných zápasech budou tradičně Ottawa Senators, Buffalo Sabres, Montreal Canadiens a Detroit Red Wings.

Zde je pět utkání sezony, které byste si podle nás neměli nechat ujít:
16. října 2016 od 1:00:
Toronto – Boston (Úvodní zápas sezony na domácím ledě v přímém přenosu Hockey Night in Canada a představení celého týmu Leafs pro aktuální sezonu)

23. října 2016 od 1:00:
Chicago – Toronto (Jediný soupeř z Original Six, který působí na západním pobřeží a jeden z nejsilnějších týmů celé NHL. Navíc dobré porovnání pro Toronto, které by po přestavbě chtělo dominovat NHL podobně jako právě Hawks)

30. října 2016 od 1:00:
Montreal – Toronto (První duel sezony proti odvěkému rivalovi na jeho domácím ledě. Kanadská klasika, která táhne, a fanoušci za tento zápas zaplatí nejvyšší částky v sezoně)

13. listopadu 2016 od 1:00:
Pittsburgh – Toronto (První utkání proti držiteli Stanley Cupu, v jehož dresu nastupuje bývalá hvězda Leafs Phil Kessel)

1. ledna 2017 od 21:00:
Toronto – Detroit (Centennial Classic, zápas pod otevřeným nebem na BMO Field v Torontu k oslavám 100. výročí vzniku organizace)

Celý rozpis sezony najdete brzy na našem webu nebo na oficiálním webu Maple Leafs.

2 thoughts on “Sezona byla rozlosována. Co čeká Leafs v základní části?

  1. A 12. dubna první zápas play-off.
    Spíše asi venku,než doma.

Napsat komentář