Den draftu je tady

Maple Leafs Draft table 2016Možná nejdůležitější den pro budoucnost celé organizace Toronto Maple Leafs je tady. Den draftu 2016.

Maple Leafs drží první výběr a všeobecně se očekává, že si vyberou centra Austona Matthewse. Jakákoliv jiná volba z prvního místa by byla opravdu velkým překvapením. Nicméně ani den před draftem nechtěl GM Lou Lamoriello prozradit jméno hráče, kterého si Leafs vyberou.

„Myslím si, že víme koho si vybereme. Nemáme v tom žádné neshody,“ řekl Lamoriello při včerejším setkání s novináři.

Jméno ovšem neprozradil.

Plán Maple Leafs postavit nový tým především na kvalitním draftu a mladých nadějných hráčích vychází organizaci na výbornou. Vedení týmu se zbavilo předchozích opor s vysokými smlouvami v čele s Philem Kesselem a Dionem Phaneufem. Výměnou Leafs získali haldu dodatečných draftových pozic nejenom v letošním roce, ale také v následujících dvou sezonách.

Leafs draft position 2016-18

Jak se tedy budou dnes večer Maple Leafs na draftu prezentovat?

V draftové loterii se k Torontu obrátilo štěstí čelem s již zmíněným prvním výběrem. Poprvé od roku 1985 a teprve podruhé v historii budou Maple Leafs vybírat z prvního místa. A pokud se nestane během dnešního dne nic zásadního a Maple Leafs si podrží první výběr tak se krátce po 1 hodině v noci z pátku na sobotu dozvíme nejspíše jméno Austona Matthewse.

To ovšem není všechno. Ještě na začátku tohoto týdne měli Leafs celkem 12 výběrů v letošním draftu. Ovšem svou druhou volbu v první kole na 30. místě získanou původně výměnou Phila Kessela do Pittsburghu proměnil Lou Lamoriello za brankáře Frederika Andersena.

Maple Leafs tak stále vlastní dvě volby ve druhém kole, dvě volby ve třetí kole a dvě volby ve čtvrtém kole. V pátém kole si bude Toronto vybírat pouze jednou. V šestém kole to jsou opět dva výběry a draft Maple Leafs zakončí jedním výběrem v sedmém kole.

Vzhledem k množství pozic, kterými Maple Leafs disponují se dá ovšem očekávat nějaké výměna. Možných je hned několik scénářů.

Lou Lamoriello se může pokusit během draftu vyměnit některého z nechtěných hráčů. Nabízí se brankář Jonathan Bernier nebo dvojice útočníků s vysokou smlouvou Joffrey Lupul a Tyler Bozak. Další možností je za výběr v draftu přivést do Toronta hráče, který by svým příchodem urychlil přestavbu týmu. Poslední možností je přebrat od ostatních týmů nechtěného hráče s vysokou smlouvou. To je ovšem nejméně pravděpodobná možnost vzhledem k tomu, že NHL pro příští sezonu zvedna původně očekávaný platový strop 71,4 milionů dolarů na hodnotu 73 milionů dolarů.

To jak draftový den nakonec pro Toronto Maple Leafs dopadne budeme vědět dnes v noci zhruba hodinu po půlnoci. Vše budeme samozřejmě sledovat live a doplňovat průběžné informace na naší speciální stránce Draft 2016 Live.

3 thoughts on “Den draftu je tady

  1. Zkopíruji sem drze zprávu z SK fora :
    Maple Leafs usilují o dnešní celkový třetí výběr na draftu, který patří Columbusu. A dokonce již nabídli oficiální nabídku, jejíž součástí byl i James van Riemsdyk. Dále měli Blue Jackets získat nejmenované​ho prospekta a výběry z jednatřicát​é a dvaasedmdes​áté pozice na dnešním draftu. Modrokabátn​íci zatím odmítají.

    To se mi tedy nelíbí,protože jen s mladejma se to hrát prostě nedá a nerad bych,aby z nás byl druhý EDM.

  2. Jackets jednají kde s kým dneska. Už čtyři vážné diskuze s Calgary

Napsat komentář