Leafs podepsali smlouvu s Mattem Martinem

Matt Martin NYIHned první den po otevření trhu s volnými hráči získali Maple Leafs zkušeného hráče do svých řad. Toronto Maple Leafs podepsalo čtyřletou smlouvu s útočníkem Mattam Martinem v celkové hodnotě 10 milionů dolarů.

Pro Maple Leafs to je vítaná posila do čtvrtého (případně třetího) útoku. Urostlé levé křídlo Matt Martin vedl posledních pět sezon statistiku nejvíce hitujících hráčů v lize. Toronto tak spojí dva výborné hráče v tomto ohledu Leo Komarova a právě Matta Martina.

Sedmadvacetiletý rodák z Windsoru v Ontariu má za sebou bodově nejlepší sezonu ve své kariéře. V 80-ti zápasech NYI vstřelil 10 branek a zaznamenal celkem 19 bodů. Poprvé v kariéře se navíc udržel v kladných číslech v hodnocení +/- (+2). V poslední sezoně si připsal také celkem 11 trestů za pěstní souboje zatímco celý tým Maple Leafs posbíral pouze 10 takových trestů.

Krátce po svém podpisu Matt Martin na stanici TSN řekl, že chce být pro Toronto efektivním hráčem a ne pouze bitkařem. Podle jeho vlastních slov je v jeho hře víc než jenom pěstní souboje. Velkým faktorem, který přispěl k tomu, že podepsal smlouvu právě v Torontu je kouč Mike Babcock. Podle Martina je kouč Toronta pro hráče velkým lákadlem.

Generální manažer Maple Leafs Lou Lamoriello pak řekl, že se mu na Martinovi líbí jeho postava, síla a bruslení. Podle Lamoriella se Martin opravdu zalíbil také trenérům.

Lamoriello v rozhovoru s reportéry řekl, že se Leafs během prvního dne volného trhu s hráči nechystali na žádné větší akce. GM Toronta řekl, že se Leafs snažili tento týden přivést Stevena Stamkose, to se ovšem nepovedlo. Tým se nakonec rozhodl získat Matta Martina a po jeho příchodu a po příchodu brankáře Andersena se Leafs cítí opravdu spokojeně se současným stavem.

Podle slov Lou Lamoriella budou Leafs v dalších dnech vyčkávat. Pokud se objeví příležitost, jak tým posunout dopředu a vylepšit tak udělají dané rozhodnutí. Jinými slovy moc aktivity od Toronta během letního nakupování čekat nemusíme.

Zajímavá situace nastala po dotazu jednoho z reportérů na útočníka Joffreyho Lupula. Lamoriello odmítl cokoliv komentovat a řekl pouze, že „Joffrey je stále na naší soupisce a to je vše, co k tomu mohu říct.“

Islanders draftovali Martina v roce 2008 až z pátého kola. Posledních pět sezon ovšem patřil ke stabilním hráčům základní sestavy a vždy odehrál téměř celou sezonu.

Příchod Martina k Maple Leafs znamená v podstatě jediné. Mladí hráči v čele s Matthewsem, Nylanderem nebo Marnerem se budou moci soustředit na svou hru a nemusí se obávat provokací od soupeře. Maple Leafs totiž mají ve své sestavě Matta Martina.

3 thoughts on “Leafs podepsali smlouvu s Mattem Martinem

 1. Nenávidíte ho když hraje proti Vám,v týmu ho chce každý.Nejsem zastáncem bitkařů,ale Martin bude mít i herní přínos.
  Matthews se o sebe asi dokáže postarat,ale Nylander a případne Marner budou hodně rádi,že za nimi bude stát „ostraha“
  Myslím si,že se dostáváme na špičku ligy s nejnepříjemnějšími hráči pro soupeře.
  Jasná jednička je „krysa“ z Bostnu.
  Já mám na druhém místě Brodziaka
  a pak už bude naše duo Leo-Matt

 2. Přesně tak Martine, tohle bude fungovat. Věřím tomu.
  Oproti Clarksonovi je tady velký rozdíl v tom, že Clarksonovi se povedla jedna 30-ti branková sezona a najednou si všichni mysleli, že bude střílet 30 branek každou sezonu včetně Nonise.

  To u Martina nehrozí. Přichází hrát svou hru a Lou a ostatní moc dobří vědí, jak Martin hraje a co od něj budeme chtít.

Napsat komentář