Roman Polák se vrací do Toronta

polak 20141122Český obránce Roman Polák se vrací do Toronta a podepsal s Maple Leafs roční smlouvu jejíž hodnota není zatím známa.

V loňské sezoně odehrál Roman Polák v dresu Maple Leafs 55 zápasů s bilancí jedné vstřelené branky a 12 asistencí. Týden před uzávěrkou přestupů ho Maple Leafs vyměnili společně s útočníkem Nickem Spalingem do San Jose. V dresu Sharks stihl Polák odehrát 24 zápasů základní části a 24 zápasů playoff na cestě San Jose do finále Stanley Cupu.

Polák přišel do Toronta před sezonou 2014-15 výměnou ze St. Louis za Carla Gunnarssona a odehrál v dresu Maple Leafs necelé dvě sezony.

Po letošní sezoně se stal volným hráčem a čekalo se, jestli najde s Maple Leafs společnou řeč v jednání o nové smlouvě.

Před novou sezonou se Toronto zaměřilo na zkušené a tvrdé hráče. Po podpisu smlouvy s Mattem Martinem hned první den po otevření trhu s volnými hráči přichází další urostlý hráč, který se nebojí poslat soupeře tvrdě na zem nebo na mantinel. Polákovo místo bude ve třetí defenzivní obranné dvojici. Jeho obranná hra by měla pomoci mladým bekům Maple Leafs k získání půdy pod nohama.

Dvě hodiny po oznámení podpisu smlouvy s Romanem Polák oznámilo Toronto podpis roční nováčkovské smlouvy s obráncem Justinem Hollem.

Justin Holl je čtyřiadvacetiletý obránce, který odehrál v loňské sezoně 60 zápasů v AHL za Toronto Marlies. Holla draftovalo Chicago Blackhawks ve druhém kole draftu 2010 jako celkově 54. hráče celkového pořadí. Před loňskou sezonou podepsal s Marlies smlouvu jako volný hráč.

8 thoughts on “Roman Polák se vrací do Toronta

 1. Super podpis .
  Jsem trochu překvapen,že v jeho věku kývnul jen na jednoletou smlouvu,což je na druhou stranu pro nás bomba,protože by jsme ho stejně nepokrývali při „expansion“ a asi o něj přišli.
  Nikde zatím nemůžu najít na kolik smlouva je.
  P.A. je na druhou stranu škoda,za 1.25 na rok by byl prostě zlatej.Jelikož se s Lupulem asi nepočítá do první šestky,tak to bude holt na mladejch,tak uvidíme.

 2. Martine nejsem si jistej, jestli by na Parenteaua bylo místo i když ta jeho cena je opravdu super a pro NYI dobrej podpis.
  Cenu Poláka nikdo zatím nenapsal

 3. No vidíš ,mě by se tam v pohodě vešel,ale ty si tam prostě musíš cpát toho Browna.:)

 4. Jako dá mi to pěknou fušku poskládat ty útoky:

  JVR – Bozak – C. Brown
  Komarov (Soshnikov) – Kadri – Hyman (Lupul )
  Nylander – Matthews – Marner
  Michalek (Greening) – Laich (Froese) – Martin

  Rielly – Hunwick
  Gardiner – Zaitsev
  Marinčin – Polák

  Čas na ledě asi nebude korespondovat s tímhle pořadím útoků.
  Myslím si, že Nylander-Matthews-Marner dostanou víc času než jenom jako třetí útok.

  Kdybysme podepsali PAP tak by si podle mě moc nezahrál

 5. Tak uvidíme.Dost asi bude rozhodovat kemp.
  JVR-Bozak-Nylander
  Komarov-Kadri-Soschnikov
  Michálek (Lupul)-Matthews-Marner
  Lupul (Leivo)-Frose-Martin

  Morgan – Marinčin
  Jake – Zaitsev
  Carrick(Hunwik) – Polák

Napsat komentář