Maple Leafs hledají brankářskou dvojku

Po odchodu Jonathana Berniera to v sobotu na konci development kempu potvrdil kouč Maple Leafs Mike Babcock.

Maple Leafs potřebují někoho, kdo bude krýt záda předpokládané jedničce Frederiku Andersenovi, kterého Toronto získalo výměnou z Anaheimu 20. června.

„Nyní potřebujeme najít dobrého profesionála, který přijde a bude podporou Andersenovi a přesně to uděláme,“ řekl Babcock.

Kouč Toronta žádného kandidáta nejmenoval. Nabízela se možnost, že druhého brankáře bude dělat Garret Sparks, který odehrál v dresu Maple Leafs 17 zápasů v loňské sezoně s bilancí 6-9-1, s průměrem 3,02 inkasované branky na zápas a s úspěšností zásahů 89,3%. Jenže Sparks kouče Toronta asi příliš nepřesvědčil nebo mu chce dát klub více času na získání zkušeností v AHL.

Výměna Jonathana Berniera do Anaheimu za podmíněnou volbu v draftu byla pravděpodobně součástí výměny Frederika Andersena. Důvodem pozdějšího odchodu brankáře Leafs byl podpisový bonus 2 miliony dolarů, který Toronto vyplatilo Bernierovi 1. července. Anaheim tak výrazně ušetřil a místo 4,15 milionů dolarů může vyplatit novému brankáři pouze 2,15 milionů.

„Je to opravdu dobrá příležitost pro Berniera, nový start. Někdy je skutečně dobré změnit místo. Ve druhé půlce minulé sezony odvedl pro nás opravdu dobrou práci. Na začátku se mu nedařilo, pak se do toho ale opřel, zachoval se jako dobrý profesionál a pomohl našemu týmu. Přejeme mu hodně štěstí,“ chválil Berniera Babcock.

Po svém příchodu do Toronta podepsal Frederik Andersen novou pětiletou smlouvu na 25 milionů dolarů.

„Příchod Andersena byl pro náš tým skvělý obchod. Myslíme si, že jsme získali top brankáře, který bude jedničkou.“

„Stále se snažíte najít prvotřídního gólmana. On pak dělá trenéra lepším, hráče lepšími a dodá vám to sebedůvěru. Zaplatili jsme za to určitou cenu. Je zřejmé, že jsme cítili, že to musíme dotáhnout do konce a je to pro nás dobrá příležitost. Myslím si, že je z příchodu k nám nadšený a také my se na něj velmi těšíme,“ dodal Babcock.

6 thoughts on “Maple Leafs hledají brankářskou dvojku

 1. trochu golmanský offtopic, ale mě osobně trochu překvapuje ta délka kontraktů, co letos kluby podepisují a ten ranec peněz? Pořád vidím 6 let, 7 let, 8 let, tedy skoro samé dlouhodobé smlouvy a věřím, že tam bude plno no move / trade clause. Vždyť za chvíli bude problém někoho vyměnit, buď z důvodu stropu nebo těch klauzulí. První dvě lajny budou nevyměnitelné a budou se měnit pouze hráči ze 3 a 4 lajny.

 2. Je to jako každý rok,Týmy brečí,že rostou platy a pak hráčům nasypou nesmysly.
  Na druhou stranu letos mi to nepřišlo až tak brutální jako dříve a jako „totální“ nesmysly bych asi nevybral nic.
  Nesmyslný považuji kontrakty Lucice ,Erikssona,Nielsena a asi bych přidal i Backese.
  (Chápu,že do EDM se nikomu nechce,VAN někoho potřeboval na nakopnutí a DET náhradu za Dacjuka ,ale hlavně ty délky jsou opravdu smrtelné.)
  Na druhou stranu je pořád dost týmů,které si odkoupí konce smluv za nějaké symbolické odstupné,aby naplnily podlahu.
  Otázka je co udělá se stropem a podlahou vstup nového týmu,nikde jsem na toto téma nic nečetl.

 3. Ligou jsou dány mantinely, do kterých se Vegas bude muset v rámci kompletace soupisky dostat a tím to hasne.
  The Las Vegas franchise must select players with an aggregate Expansion Draft value that is between 60-100% of the prior season’s upper limit for the salary cap.
  Co to udělá v dalších letech si, myslím, netroufne dnes nikdo říci. Ale podle ohlášeného zájmu o hokej asi salary cup poroste. Já si nemyslím, že Vegas bude problém, tam ten zájem zřejmě bude, ale co když poroste podlaha? Co na to třeba taková Arizona, Carolina apod.

 4. Taky si myslím,že vše poroste.
  Ale netuším třeba jestli se do příštího „výdělku“ ligy započte i ten vstupní poplatek .A jesli NHL čeká třeba ještě na Seatl,tak to bude zase celé jinak.
  No uvidíme jestli nezačnou nějaké týmy přesouvat majitelé jinam či prodávat.

 5. NHL sice na Seattle čeká, ale Seattle se k tomu moc nemá, takže ten bych teď vůbec neuvažoval.
  NHL hooodně nerada připouští variantu byť jen potencionálního přesunu nějakého týmu do jiného města,protože to ukazuje na špatnou práci NHL během vstupních pohovorů, takže s přesunem je dost problém. Pokud by se měl někdo přesouvat, tak bych si tipl Arizonu, ale otázka je kam. Do Kanady vzhledem k dolaru to asi nepůjde a navíc přesun musí chválit samotná NHL. Nicméně, jak se říká – je to business a stát se může všechno.

Napsat komentář