Matthews září na Světovém poháru

Auston Matthews si začíná podmaňovat Toronto přestože ještě neodehrál ani jeden zápas v dresu Maple Leafs. Stačili mu k tomu dva odehrané zápasy v dresu výběru Severní Ameriky na Světovém poháru 2016.

Dva odehrané zápasy a jedna vstřelená branka a jedna asistence. Taková je bilance Austona Matthewse v dosavadním průběhu největšího turnaje v poslední době.

Z prvního zápasu výběru Severní Ameriky proti Finsku bylo odehráno pět minut, když se Matthews prosmíkl u levého mantinelu kolem obránce Rasmuse Ristolainena a zamířil si to přímo k brance. Jeho střelu Pekka Rinne pouze a pohotový Jack Eichel doklepl kotouč do sítě. První turnajový bod Matthewse je na světě.

Matthews odehrál ve své první třetině v Air Canada Centre, která se stane jeho domovem na několik let, více než 5 minut a o 40 vteřin víc než Connor McDavid! Pokaždé, když byli tito dva hráči spolu na ledě, tak to znamenalo pro Finskou branku opravdové nebezpečí.

Za 24 hodin nastoupil výběr Severní Ameriky k zápasu s Ruskem. Téměř ve stejný čas jako v předchozím zápase, jen o pár vteřin později, se kolem obránce u mantinelu na pravém křídle prosmíkl tentokrát Connor McDavid. Backhandovou přihrávkou předložil kotouč dojíždějícímu Matthewsovi a bum. Auston Matthews právě vstřelil svou první branku ve svém novém domově a Air Canada Centre třásla v základech.

Věděli jsem, nebo jsme alespoň doufali, že Auston Matthews bude dobrý. Jenže on je víc než to. On je výjimečný. Vyspělost, síla, elán, přehled, hra s kotoučem to vše je u Matthewse na nejvyšší úrovni.

Dobře, dva odehrané zápasy ještě nejsou celoživotní kariérou v NHL, ale není pochyb o tom, že Matthews bude hráčem Maple Leafs, na kterém klub bude stavět v příštích sezonách.

Který jiný nováček byl v posledních deseti sezonách na podobné úrovni jako je nyní Matthews? Na prstech jedné ruky by se dali spočítat. Matthews je na úplně jiné úrovni, než zbytek hráčů jeho věku.

V Torontu dlouho nehrál takto vyspělý hráč a Maple Leafs takového hráče dlouho hledali. Nyní ho našli.

Mimochodem také druhý hráč Maple Leafs na soupisce výběru Severní Ameriky se v zápase s Ruskem trefil do soupeřovi branky. Obránce Morgan Rielly na konci druhé třetiny snižoval na průběžných 2-4 přesnou střelou z vrcholu kruhu. Rielly patřil k nejlepším hráčům svého týmu. Na ledě strávil více než 23 minut, vůbec nejvíce času z celého týmu Severní Ameriky a se sedmi střelami byl také nejpilnějším střelcem svého týmu.

2 thoughts on “Matthews září na Světovém poháru

  1. Až turnaj skončí, tak jsem zvědavý na porovnání AM vs. Laine, dvojka draftu.

  2. Tohle srovnávání asi bude provázet celou sezonu,ale jsou to trochu jiní hráči a přínos pro mužstvo bude mít každý trochu jiný.
    Osobně si myslím,že Laine bude z kraje daleko více vytěžován a tím asi i lepší v KB,protože Babcock pujde na Austona pomalu.
    Oba budou hvězdy a pro nás je centr důležitý.

    Jinak já mám velkou radost z Morgana,klid ,přehled ,kvalita a nebojí se hrát.Nová sezona už bude postavena na něm a vidím ho klidně na to „C“

    Na tu “ NA 23 “ se vůbec hezky kouká,tak snad nás budou hokejisti v Air Cananda Centr bavit hokejem i za 22 dní.

Napsat komentář