Joffrey Lupul se nezúčastní kempu a začne sezonu na listině zraněných

lupulÚtočník Joffrey Lupul je zraněný a vynechá přípravný kemp Maple Leafs před novou sezonou. To je největší překvapení včerejšího zahájení tréninkového kempu Maple Leafs.

Po letní pauze se Lupul vrátil do Toronta minulý týden a následně podstoupil vyšetření u lékařů Maple Leafs, kteří mu oznámili, že je nezpůsobilý ke hře a bude na začátku sezony zapsaný na listinu zraněných hráčů.

Celá situace připomíná loňský přípravný kemp. V jeho průběhu se zranil obránce Stephene Robidas ačkoliv nebylo zřejmé, kdy se tomu tak stalo. Robidas následně vynechal celou loňskou sezonu. Co na všem bylo velmi podivné, že klub ani hráč se dlouho k ničemu nevyjadřovali. Robidas se celou sezonu v Air Canada Centre neobjevil a nebylo známo, kde se zdržuje.

Mělo se za to, že je Robidas zapsaný na dlouhodobé listině zraněných hráčů, ale místo toho mu klub jednoduše řekl, ať zůstane doma. Za celou loňskou sezonu pak Robidas obdržel plnou mzdu ve výši 3 miliony dolarů podle své smlouvu, která ovšem nebyla započítána do platového stropu Maple Leafs, protože Robidas podepsal smlouvu jako hráč starší 35-ti let.

Stejná situace se bude opakovat také v letošní sezoně. Je jisté, že Robidas se na led již nevrátí a bude působit jako jakýsi poradce Maple Leafs. Jeho plat v posledním roce jeho smlouvu je opět 3 miliony dolarů a nebude se započítávat do platového stropu Maple Leafs.

V případě Joffrey Lupula se hráč ani klub k celé situaci nevyjádřili. Lupul vydal prostřednictvím klubu pouze oficiální prohlášení.

„S velkou lítostí nebudu kvůli zranění schopen s zúčastnit tréninkového kempu a začít sezonu s Leafs. Slibuji, že budu tvrdě pracovat s cílem vrátit se v této sezoně zpět. Hokej je jediný život, který jsem poznal. Tohle je pro mě velmi pohnuté období. V souladu s tím nebudu v tento moment poskytovat žádné další komentáře.“

Zkušený útočník má s různým druhem zranění bohaté zkušenosti. Od sezony 2008-09 neodehrál ani jednou 70 zápasů v sezoně. V dresu Maple Leafs odehrál nejvíce 69 zápasů v sezoně 2013-14. Během pěti sezon chyběl celkem ve 124 zápasech. Mezi jeho zdravotní potíže patří operace kolene, zlomenina ruky, namožené tříslo, poranění předloktí, vykloubené rameno a otřes mozku. A to jsme vynechali otravné zranění zad, které ho trápí již více než šest let.

V loňské sezoně se Lupul objevil na ledě naposledy zkraje února v zápase na ledě Ottawy Senators. Následně vynechal celý zbytek loňské sezony (31 zápasů).

Po skončení loňské sezony GM Maple Leafs Lou Lamoriello označil hráčovu budoucnost v dresu Maple Leafs jako „neznámou“.

Z pětileté smlouvy, kterou Lupul podepsal s Maple Leafs během zkrácené sezony 2012-13 a která začala platit od následující sezony 2013-14 zbývají dva roky. V letošní sezoně by si měl Lupul vydělat 5,25 milionů dolarů za sezonu. V příští sezoně by to mělo být 3,75 milionů dolarů. V případě jeho zapsání na listinu zraněných hráčů by měl obdržet celý svůj plat. Do platového stropu Maple Leafs se bude oba dva roky započítávat částka 5,25 milionů.

4 thoughts on “Joffrey Lupul se nezúčastní kempu a začne sezonu na listině zraněných

  1. Pokud bude zapsán na listinu dlouhodobě zraněných,tak se jeho plat do stropu nezapočítává.
    Jen doufám,že neděláme nějaké tlaky na hráče,kteří se nám nehodí,aby už nehráli a neukládáme je na předčasný důchod…
    Pokud jsem vše stačil dobře vysledovat a pochopit (moje angličtina je těsně nad bodem mrazu),tak byl někdy v ůnoru na operaci kýly a pořád s tím má problém.Přeju mu hlavně brzké uzdravení ať již hrát bude,nebo ne.
    M.

  2. taky se v těch záležitostech kolem platového stropu a mzdy hráče v případě, že bude hráč zapsaný na IR moc nevyznám. Je to docela složitý a těch podmínek je tam tolik

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *