Začal tréninkový kemp před novou sezonou

Ve stínu Světového poháru a tak trochu v tichosti začal tréninkový kemp Maple Leafs před novou sezonou. Hráči se jako obvykle sešli ve čtvrtek ráno v tréninkovém centru MasterCard Centre v Etobicoke na předměstí Toronta odkud se následně klub přesunul letecky do Halifaxu.

Soupiska pro tréninkový kemp čítá celkem 79 hráčů včetně tří dlouhodobě zraněných, Nathana Hortona, Stephane Robidase a také Joffreyho Lupula. Jeho absence je pravděpodobně největším překvapením. Ani jeden z těchto hráčů se tréninkového kempu nezúčastní.

Zástupci klub řekli, že ani jeden z dlouhodobě zraněných hráčů nebude první den přípravného kempu k dispozici novinářům. Joffrey Lupul tak pouze prostřednictvím klubu vydal oficiální prohlášení.

„S velkou lítostí nebudu kvůli zranění schopen s zúčastnit tréninkového kempu a začít sezonu s Leafs. Slibuji, že budu tvrdě pracovat s cílem vrátit se v této sezoně zpět. Hokej je jediný život, který jsem poznal. Tohle je pro mě velmi pohnuté období. V souladu s tím nebudu v tento moment poskytovat žádné další komentáře.“

První den probíhal spíše v informačním režimu. Na hráče čekaly nezbytné rozhovory se zástupci médií, kterých se sešlo poměry Maple Leafs nezvykle málo. Nedošlo ovšem na žádné okázalé momenty na ledě pro fotografy, které byly v posledních letech normou během prvního dne tréninkového kempu. Kamery se nedočkaly žádných tréninků na ledě nebo mimo led a média se nedočkala žádných velkolepých oznámení.

Je vidět, že Leafs jsou týmem, který skončil v minulé sezoně jako poslední, ale také týmem, který se v posledních letech naučil pokoře.

První tréninky na ledě čekají hráče až v pátek ráno na ledě BMO Centre v Bedfordu poblíž Halifaxu v provincii Nova Scotia, kam se klub druhý rok v řadě zkraje přípravy vydal. Hráči se budou v Bedfordu připravovat od pátku do neděle. V pondělí 26. září pak Maple Leafs odehrají na ledě Scotiabank Centre v Halifaxu první přípravný zápas s Ottawou Senators.

Hráči, kteří se účastní Světového poháru, včetně Austona Matthewse a Morgana Riellyho se k týmu připojí později. Právě tito dva hráči způsobili na turnaji velké pozdvižení.

GM Lou Lamoriello na čtvrteční tiskové konferenci řekl, že z mladých hráčů Maple Leafs opravdu nadšený.

„Není pochyb o tom, že má velmi jasnou budoucnosti, když ho vidím, jak hraje v každé situaci. Je velmi vzrušující vidět ho hrát. Ale nejvíce vzrušující věc je vědět, že je náš,“ řekl GM Maple Leafs.

Kromě hráčů, kteří se zatím stále ještě účastní Světového poháru bude na kempu chybět samozřejmě také kouč Mike Babcock, který vede reprezentaci Kanady za dalším úspěchem.

Tréninkový kemp tak povede zatím asistent Jim Hiller.

„Samozřejmě bychom ho tam chtěli mít kvůli plynulosti jeho práce,“ řekl Lamoriello. „Ale nemyslím si, že mu něco unikne. Jim Hiller a D.J. Smith znají systém. Na týden to bude sice odlišný hlas, ale stejný jazyk.“

Samozřejmě také hráči neočekávají při obsenci kouče žádné prázdniny.

„Když si vezmete pauzu, tak se do určitě dozví. V tom případě jsem si velmi jistý, že dres Maple Leafs nosit nebudete,“ řekl zkušený útočník Brooks Laich.

S velkým množstvím mladých talentů v organizaci Maple Leafs se očekává velký boj o jednotlivá místa v sestavě týmu.

„Myslím, že to bude opravdu soutěživý kemp,“ řekl GM Lou Lamoriello. „Máme opravdu mnoho možností na každé pozici a na každé úrovni. Vždy se objeví něco neočekávaného a vy vždy doufáte, že to neočekávané je v pozitivním duchu a ne v negativním. Těšíme se na kemp prostě a jednoduše proto, abychom viděli, kde to neznámé je.“

„Je tady hodně dobrých mladých hráčů a samozřejmě jsou tady zkušení kluci, kteří jsou tady na zkoušce a hráči se smlouvou, kteří bojují o práci,“ řekl nový hráč Maple Leafs Matt Martin. „Nikdy nejste v této lize v bezpečí a hráči mohou být vyměněni. Takže musíme být ve formě a připraveni.“

Maple Leafs přes léto kompletně obměnili obsazení brankoviště. Jako jednička byl podepsaný dánský brankář Frederik Andersen, který se ovšem při před-olympijské kvalifikaci s reprezentací Dánska zranil. Jeho léčba ovšem probíhá podle plánu a na startu nové sezony by měl být připravený.

„Postupně se uzdravuje,“ řekl Lamoriello. „My rozhodně nechceme nic uspěchat. Nebudeme nic komentovat, dokud nebude připravený. Uzdravuje se a neměl žádné potíže.“

Hráči, jejichž reprezentace byly vyřazeni na Světovém poháru zůstanou v Torontu a dostanou pár dní volno dokud se Maple Leafs nevrátí z kempu v Halifaxu. To se týká také například Čechů Romana Poláka a Milana Michálka.

Zdá se také, že Maple Leafs zůstanou v letošní sezoně bez kapitána. GM Maple Leafs potvrdil na včerejším setkání s médii, že to pro Maple Leafs není prioritou.

„Není to něco, co by bylo pro nás v tento moment prvořadé,“ řekl Lamoriello.

Napsat komentář