Leafs zakončí kemp v Halifaxu zápasem s Ottawou

Toronto Maple Leafs mají za sebou víkendové soustředění v Halifaxu, které klub zakončí dnes večer zápasem proti Ottawě Senators.

Trenéři zkraje přípravného kempu rozdělili všech více než 70 hráčů, které měli v Halifaxu k dispozici, do třech týmů (tým Bower, tým Armstrong a tým Kelly). Hráči na které je upřena možná největší pozornost jako je Mitch Marner nebo Willy Nylander byli společně v týmu Kelly. Úvodní tréninkové lekce a zápasy mezi těmito týmy probíhali na ledě BMO Centre v Bedfordu, které je předměstím Halifaxu.

Zatímco většina hokejového světa se stále soustředí na Světový pohár v Torontu tak Maple Leafs v čele s mladými nadějemi Mitchem Marnerem a Williamem Nylanderem se potichu připravují na novou sezonu. Mitch Marner se představí už dnes večer v útoku s Colinem Greeningem a Brooksem Laichem. Willy Nylander dostane dnes volno.

„Cítím se sebejistěji s pukem. Vždycky chcete hrát s pukem, hrát hru na kterou jste zvyklý. Můj první rok to bylo jako bych na všechno spěchal a nesoustředil se na hru, kterou hraji,“ řekl Marner.

Letošní kemp je neobvykle soutěživý obzvlášť pro mladé hráče. Právě Marner vypadal v útoku se dvěma většími, silnějšími a zkušenějšími hráči, kteří mu mohou připravit volný prostor velmi dobře připravený na NHL.

„Viděl jsem na něm mnohem více sebejistoty, zralosti a ten rok zkušeností. Měl skvělý rok. Jsme opravdu spokojeni s tím, co vidíme právě teď,“ chválil Marnera GM Maple Leafs Lou Lamoriello.

Co se týče Nylandera tak Lamoriello řekl, že když přišel k Leafs minulý rok, tak ukázal, čeho je schopný. Podle Generálního manažera je Nylander talentem a bude klíčovým hráčem organizace.

To samé můžeme říci o Matthewsovi, který se k Maple Leafs připojí s dalšími svými spoluhráči v úterý.

Toronto Maple Leafs jsou před letošní sezonou úplně jiným týmem, než tomu tak bylo před loňskou sezonou. Ze základní sestavy Maple Leafs v úvodním zápase loňské sezony zbylo v současném kádru pouze 10 hráčů. A to počítáme také Joffreyho Lupula, který je v současné době zraněný a není vůbec jisté, jestli se letos v dresu Maple Leafs vůbec objeví.

„Myslím si, že mladší skupina má příležitost, kterou už nikdy mít nebudou. Máme tady jenom 10 hráčů, kteří byli v základní sestavě minulý rok. Je tady hodně volných míst,“ řekl Lamoriello.

A hráči jako jsou Josh Leivo, Connor Brown nebo Zach Hyman dělají přípravný kemp pro veterány ještě složitější.

„Jsem zde proto, abych se pokusil dostat se do sestavy Toronta Maple Leafs. Cítím se připravený. Proto trénujete tvrdě celé léto, abyste přišel a udělal si místo v sestavě,“ řekl Connor Brown.

Všech více než 70 hráčů bude mít počínaje dnešním zápasem k dispozici několik příležitostí dokázat, že právě oni si zaslouží své místo v sestavě Maple Leafs. Je jenom na nich jak s tím naloží. 

Sestava Maple Leafs před zápasem s Ottawou na ranním rozbruslení:
Brankáři:
Bibeau (Kaskisuo)
Obrana:
Gardiner – Corrado
Hunwick – Nielsen
Campbell – Hrabarenka
Útok:
Rychel – Kadri – Brown
Greening – Laich – Marner
Johnsson – Froese – Kapanen
Prust – Cliche – Moore

3 thoughts on “Leafs zakončí kemp v Halifaxu zápasem s Ottawou

  1. Co jsem tak viděl záznam, tak mě teda Bibeau v brance moc nepřesvědčil. Puky se od něho odráží jak od zdi a taky jsme z toho dostali min. 3 goly. Jinak ze záznamu toho moc znát nebylo, viděl někdo celý zápas? 🙂

  2. Ahoj já koukal, ale od druhé třetiny jsem to spíš prospal a vždy mě vzbudil jenom komentátor, když padla branka, takže výkon moc posoudit nemůžu 🙂

Napsat komentář