Případ Cowen, co je nového

Situace kolem nechtěného obránce Jareda Cowena, který přišel do Toronta v rámci výměny Diona Phaneufa do Ottawy je celou dobu velmi zamotaná. Komentátor stanice TSN Bob McKenzie dnes přinesl více informací.

Už podle dřívějších informací, které se objevili v srpnu byl Cowen ze své smlouvy oficiálně vykoupený. Stejný postoj zastává jak klub Toronto Maple Leafs tak také samotná NHL.

Proti svému vyplacený ze smlouvy ovšem hráč podal námitku k nezávislé arbitráži, která by měla rozhodnout o tom, jestli je jeho vyplacení ze smlouvy legální. Tato arbitráž by měla proběhnout 19. října.

Podle Boba McKenzieho v případě, že Cowen arbitráž vyhraje dostane podle své smlouvy 4,5 milionů dolarů. Pokud soudní při prohraje tak dostane do Maple Leafs za své vyplacení 750 tisíc dolarů tento rok a stejnou částku také příští rok. Takže se nyní jedná o částku 3 miliony dolarů.

Podle serveru generalfanager.com budou mít Maple Leafs pod platovým stropem prostor 2,1 milionů dolarů, pokud arbitráž opravdu potvrdí Cowenovo vyplacení. Podle serveru capfriendly.com to bude částka dokonce 2,9 milionů dolarů. Pokud arbitráž vyplacení zamítne, bude prostor pod platovým stropem jen něco kolem 700 tisíc dolarů.

Samotný Cowen se nebude moc pravděpodobně vrátit na led bez ohledu na to, jestli soud potvrdí Cowenovo vyplacení nebo ne. Hráč totiž podstoupil během léta operaci kyčle, která by ho měla vyřadit z hokeje nejméně do února.

V případě, že Cowen začne sezonu v listině zraněných hráčů tak bude jeho cap hit 3,1 milionů dolarů.

Po letošní sezoně současná smlouva Jareda Cowena vyprší.

3 thoughts on “Případ Cowen, co je nového

  1. V klidu Michale. Jen jsem si říkal, že 700 dolarů pod stropem by bylo už opravdu brutální. =)

Napsat komentář