Matthews poprvé na tréninku Maple Leafs

Středeční trénink Maple Leafs v tréninkovém komplexu MasterCard Centre byl z několika důvodů velmi zajímavý. Poprvé se oficiálního tréninku Maple Leafs zúčastnil útočník Auston Matthews.

Normálně by byl 19-ti letý hráč na svém prvním tréninku v přípravném kempu celkem nervozní. Auston Matthews ale není normální.

Během nácviků herních situací Matthews velmi ladně bruslil. Poté opřený o mantinel odpočíval než na něj opět dojde řada jako by to dělal už věčně. Jeho partnery v útoku byl James van Riemsdyk a Leo Komarov. Při nácviku přesilových her zase bruslil s Milanem Michálkem a Dmytro Timashovem.

Po skončení tréninku zůstal na ledě s Mitchem Marnerem, se kterým si podle svých slov „jen tak pohrával“ a zkoušeli si střely na branku. Po jedné střele z voleje to skončilo rozbitou skleněnou výplní v jednom z rohů kluziště.

Matthews to nazval „strašnou střelou“ a smál se, když někdo zavtipkoval o tom, že mu Generální manažer Lou Lamoriello zkrátí jeho první výplatu.

„Lou nebude šťastný,“ řekl po tréninku s úsměvem.

Že by Auston Matthews nebyl vůbec nervozní? První den na kempu Maple Leafs a pod mikroskopem ve středu hokejového vesmíru?

„Hmm,“ řekl obklopen novináři poté, co už udělal kolo televizních rozhovorů. „Spíš ne. Myslím, že to prostě berete tak, že to je velmi vzrušující doba. Ne každému se to podaří prožít nebo mít příležitost tohle dělat.“

Matthews prostě vypadá velmi spokojeně a touží po tom, udělat další krok. Těžko může být více připravený.

Kouč Mike Babcock včera řekl, že Matthews začne novou sezonu jako třetí centr.

„On určí, jak to bude dál. Je dobrý, mladý hráč. Ale my cítíme, že je pro nás velmi důležitým hráčem a časem má šanci stát se dominantním hráčem v National Hockey League,“ řekl Babcock.

Dobrou zprávou pro fanoušky je také to, že se na ledě objevil gólman Frederik Andersen. V plné výstroji strávil Andersen na ledě hodinový trénink.

Není to ani měsíc, co se Andersen zranil v před-olympijské kvalifikaci. V zápase Dánska se Slovinskem se srazil nešťastně se svým spoluhráčem a poranil si pravé rameno. Kvůli zranění musel Andersen opustil výběr Evropy, který nyní hraje ve finále Světového poháru s Kanadou.

„Cítím se dobře a dobře se to vyvíjí. Jsem zase trochu blíže návratu na led. Stále to je otázka několika dnů, ale jde to opravdu dobře. Cítím se silně a pracuju tvrdě v posilovně abych se mohl vrátit. Dnes to byl další krok,“ řekl Andersen po včerejším tréninku.

Napsat komentář