Matthews a Nylander nastoupí společně proti Montrealu

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes večer ke svému jedinému přípravnému zápasu na domácím ledě v Air Canada Centre a premiéra v dresu Maple Leafs čeká na centra Austona Matthewse. Ten nastoupí v jednom útoku společně s Williamem Nylanderem.

Potvrdil to kouč Mike Babcock na dnešním setkání s médii.

„Oba jsou to velmi dobří, mladí hráči a oba si myslí, že jsou nejlepší. Takhle mohou mezi sebou soupeřit a my zjistíme, kdo je opravdu nejlepší. Jeden může chodit na vhazování na pravé straně a druhý na levou stranu. Oba mohou hrát v našem pásmu. Dobrý hráč hraje rád s dobrým hráčem. Myslím si, že k sobě velmi dobře padnou a s nimi Hyman, to je prostě pracant. Takže pokud jeden z nich bude pracovat tak tvrdě jako Hyman tak budu rád,“ popsal Babcock proč se rozhodl postavit oba výborné centry vedle sebe a co od toho čeká.

Jednička letošního draftu se na svůj první start za Maple Leafs velmi těší.

„První skutečný zápas za Leafs. Bude to velmi mimořádné obléknout si dres a nastoupit,“ řekl Auston Matthews.

Mike Babcock řekl, že chce aby Matthews využil zbývající přípravné zápasy a zbytek kempu k tomu, aby se přizpůsobil systému, jakým Leafs hrají a aby si zvykl na své nové spoluhráče.

Když se novináři ptali Nylandera, jaký je rozdíl mezi tím hrát na křídle a na centru, tak švédský mladíček odpověděl, že v útoku to moc velký rozdíl není, ale v obraně musí udělat nějaké úpravy ve své hře.

Svou premiéru v dresu Toronta prožije také obránce Nikita Zaitsev. Čtyřiadvacetiletý bek podepsal s Maple Leafs smlouvu jako volný hráč. Poslední tři sezony působil v KHL v klubu CSKA Moskva. V loňské sezoně nastoupil v dresu Ruska také na domácím Mistrovství světa a na konci září na Světovém poháru v Torontu.

„Velmi se těším a nemohl jsem se dočkat až konečně začnu hrát. Myslel jsem na to celý týden takže se nemůžu dočkat až naskočím na led a začnu hrát,“ říkal dnes ráno Zaitsev v rozhovoru s Paulem Hendrickem. „Je to neuvěřitelné, velmi se mi tady líbí a velmi si toho vážím.“

Sestava Maple Leafs pro dnešní zápas se již může blížit tomu, v jakém složení Maple Leafs nastoupí úvodní večer v nové sezoně.

Útočníci:
Hyman – Matthews – Nylander
JVR – Bozak – Marner
Michalek – Kadri – Leo
Martin – Gauthier – Brown

Obrana:
Marinčin – Rielly
Hunwick – Zaitsev
Valiev – Polak

Brankáři:
Jhonas Enroth
Garret Sparks

V brance začne pravděpodobně Jhonas Enroth, ale dá se očekávat, že v polovině zápasu pustí do branky také Garreta Sparkse.

Podle slov kouče Mike Babcocka čekají trenéry těžká rozhodnutí v tom, kdo se udrží v sestavě Maple Leafs.

„Jsme mnohem dál, než jsme byli v minulé sezoně. Budeme muset udělat některá těžká rozhodnutí. Jsme zjevně mnohem nadanější než loni. V loňském roce jsme sice dokázali získat puk, ale když jsme puk získali, tak jsme nevěděli, co s ním. Takže doufám, že postupem času a s dovednostmi, které máme, budeme také v ofenzivě dobrý.“

Napsat komentář