Zúžení sestavy před posledním přípravným zápasem

20161008-roster-cutToronto Maple Leafs nastoupí dnes večer v posledním přípravném zápase na ledě Detroitu Red Wings. Klub zároveň provedl další zúžení sestavy pro začátek nové sezony.

Osmnáct hráčů bylo přeřazeno do AHL k týmu Toronto Marlies.

  • brankáři Antoine Bibeau a Garret Sparks
  • obránci Nikolas Brouillard, Travis Dermott, Justin Holl, Viktor Loov, Andrew Nielsen a Rinat Valiev
  • útočníci: Rich Clune, Frederik Gauthier, Andreas Johnsson, Kasperi Kapanen, Brendan Leipsic, Tobias Lindberg, Trevor Moore, Kerby Rychel, Colin Smith a Dmytro Timashov.

Obránce Raman Hrabarenka byl uvolněn ze zkušebního kontraktu.

Na kempu zůstává zatím ještě 29 hráčů – 18 útočníků, 9 obránců a dva brankáři. Nejpozději v úterý musí Maple Leafs nahlásit základní sestavu 23 hráčů pro úvodní zápas v nové sezoně.

Kouč Mike Babcock dnes řekl, že se tým možná rozhodne pro osm obránců. To by mohlo znamenat, že se obránce Frank Corrado vyhne zapsání na waiver list, kde by mohlo Toronto velmi snadno ztratit.

Z hráčů, kteří se v případě přeřazení do AHL vyhnou zapsání na listinu nechráněných hráčů (waiver list) zůstane po dnešním dni na kempu pouze útočník Connor Brown. Dalšími, kteří nemusí být na waiver list zapsaní byli Gauthier a Valiev, kteří byli posláni k Marlies dnes.

Dříve nebo později budou k Marlies posláni určitě útočník Nikita Soshnikov a obránce Andrew Campbell. V nejistotě tak zůstávají útočníci Connor Brown (nemusí na waiver list), Byron Froese, Colin Greening, Peter Holland, Josh Leivo a Brandon Prust, který stále zůstává na zkoušce.

Po včerejším zápase s Detroitem v Hamiltonu (1-2) čeká dnes večer oba týmy odveta na ledě Joe Louis Arény. Sestava Maple Leafs zatím není známa. Babcock ale v pátek naznačil, že několik hráčů ze základu nebude hrát kvůli zranění. Už páteční trénink vynechal Nazem Kadri, který měl podle slov kouče „boo-boo“ a potíže mají také Bozak a JVR. Do branky se postaví pravděpodobně Frederik Andersen.

Do nové sezony Toronto vstoupí ve středu 12. října zápasem na ledě Ottawy Senators.

Napsat komentář